Kategoria: liga angielska

Liverpool FC pokonał w szlagierze Manchester City

wt 12 listopada 2019

Liverpool FC pokonał u siebie Manchester City 3:1 (2:0) w szlagierowym niedzielnym meczu 12. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Anfield prowadzenie "The Reds" już po sześciu minutach gry zapewnił efektownym uderzeniem z dystansu Brazylijczyk Fabinho.

Siedem minut później Andrew Robertson znakomicie dośrodkował w pole karne, gdzie Egipcjanin Mohamed Salah strzałem głową po koźle podwyższył wynik. Sześć minut po zmianie stron tym razem Jordan Henderson zagrał w pole i Senegalczyk Sadio Mane trafieniem głową z bliska zaskoczył bezradnego Claudio Bravo. Dwanaście minut przed końcem rozmiary przegranej "The Citizens" zmniejszył Bernardo Silva. Podopieczni Pepa Guardioli doznali w ten sposób trzeciej porażki w sezonie i spadli na czwartą lokatę w tabeli. Piłkarze Juergena Kloppa natomiast po jedenastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach umocnili się na czele klasyfikacji.

Przed nami intensywny okres i każdy punkt jest bardzo ważny. Nie patrzymy w tym momencie na tabelę. Mam nadzieję, że chłopcy utrzymają jak najdłużej obecną formę. Nie znam wielu sposób na pokonanie Manchesteru City, ale jeśli chcieliśmy to zrobić, to musimy grać na bardzo wysokim poziomie intensywności i tak właśnie zagraliśmy. Kontrolowaliśmy mecz przez 75 minut i zdobyliśmy trzy wspaniałe bramki. Później rywale strzelili gola, co dodało im wiary. Nie pozwoliliśmy jednak robić im tego, co chcieli. Zasłużyliśmy na trzy punkty.