Kategoria: liga angielska

Liverpool lepszy od Arsenalu

wt 27 sierpnia 2019

Liverpool FC pokonał u siebie Arsenal 3:1 (1:0) w szlagierowym sobotnim spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek angielskiej Premier League. Na Anfield prowadzenie "The Reds" zapewnił cztery minuty przed przerwą Joel Matip.

Kameruńczyk skutecznie przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Trenta Alexandra-Arnolda. Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. Egipcjanin najpierw wykorzystał rzut karny, a dziewięć minut później popisał się efektowną szarżą na połowie rywali, zakończoną płaskim uderzeniem tuż przy słupku. Pięć minut przed końcem rozmiary porażki gości zmniejszył rezerwowy Urugwajczyk Lucas Torreira. "Kanonierzy" doznali pierwszej porażki w sezonie, ale pozostali na drugiej lokacie w tabeli. Podopieczni Juergena Kloppa po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na czele klasyfikacji.

Zobacz skróty wszystkich meczów trzeciej kolejki Premier League

Nie myślałem o liczbie goli, które możemy strzelić. Nie spodziewałem się jednak, że rywale zagrają w takim ustawieniu. Nie jestem pewien, czy choć raz zagrali tak przed sezonem, bo ja tego nie widziałem. To oznaczało, że mieliśmy mnóstwo miejsca na skrzydłach, zmienialiśmy strony, ale mieliśmy problem z poruszaniem się w polu karnym. Przeciwnicy wygrali wiele pojedynków w powietrzu, ale my natomiast zbieraliśmy drugie piłki, co sprawiło, że cały czas wywieraliśmy na nich presję. Długimi okresami gry byłem bardzo zadowolony. Uważam, że wszystko w pierwszych meczach robiliśmy dobrze, a w tym udawało nam się to przez jeszcze dłuższy czas. Wykazaliśmy się większą precyzją. Pokazaliśmy świetną pasję, moc i energię w tym spotkaniu.