Kategoria: Liga Mistrzów

Liverpool - Roma 5:2 (skrót spotkania)

śr 25 kwietnia 2018

Liverpool nie zwalnia tempa. W półfinale Ligi Mistrzów UEFA piłkarze Juergena Kloppa rozgromili 5:2 wloską Romę. Zapraszamy na skrót spotkania. Rewanż w środę 2 maja w CANAL+.

Strzelanie we wtorkowy wieczór rozpoczęło się na 10 minut przed końcem pierwszej połowy spotkania. Przepiękny strzał w samo okienko bramki włoskiego zespołu oddał Mohamed Salah. Tuż przed przerwą Egipcjanin podwyższył na 2-0 i zdobył swojego 10. gola w tej edycji Champions League.

Nie ma takiej defensywy, która na Anfiled byłaby w stanie postawić się Salahowi! - mówił, komentujący to spotkanie, Przemysław Pełka.

Po przerwie gospodarze wcale nie zwolnili tempa. Mohamed Salah do dwóch goli dorzucił asystę przy trafieniu Sadio Mane i "The Reds" prowadzili już 3-0. Kiedy Roberto Firmino w 61. minucie trafił na 4-0, a 6 minut później podwyższył na 5-0, wydawało się, że sprawa awansu do finału została rozstrzygnięta już w pierwszym meczu. Nic z tych rzeczy. Roma zdołała się otrząsnąć i w końcówce spotkania zdobyła dwa gole, które dają Włochom nadzieję na grę w finale. Z Barceloną przecież Rzymianie również przegrali pierwsze spotkanie różnicą trzech goli. Wszyscy doskonale pamiętamy co stało się w rewanżu. Romy nie wolno skreślać.