Małolepszy: czekamy na nowe gwiazdy światowego rugby

cz 4 lutego 2016

W najbliższą sobotę rozpocznie się najważniejsze wydarzenie tego roku w świecie rugby - Puchar Sześciu Narodów. Wszystkie spotkania najstarszych rozgrywek w tej dyscyplinie kibice zobaczą wyłącznie na antenach kanałów nc+. Do walki o prestiż, uznanie kibiców i końcowy triumf przystąpią czołowe europejskie reprezentacje: broniąca tytułu Irlandia oraz Anglia, Walia, Francja, Szkocja i Włochy.

Tegoroczny turniej zapowiada się fascynująco i niech ktoś nie myśli, że to banał, bo przecież rok temu mówiło się to samo. Rywalizacja o Puchar Sześciu Narodów za każdym razem jest po prostu fascynująca. Gwarantuje to zestaw uczestników i format turnieju. Dodajmy uczestników poranionych, rozdrażnionych, żądnych rewanżu za porażki, jakich doznali w rozegranym jesienią w Anglii Pucharze Świata. Zdobycie Pucharu Sześciu Narodów będzie dla takich zespołów jak Anglia, Francja, Walia czy Irlandia choć częściową rekompensatą za nieudany PŚ. Dwie pierwsze drużyny mają nowych trenerów. Anglia – Australijczyka Eddiego Jonesa, który w Pucharze Świata poprowadził Japonię do największej sensacji turnieju – zwycięstwa nad RPA. Francuzów, którzy zostali upokorzeni przez Nową Zelandię porażką aż 13:62 w ¼ finału, poprowadzi niezwykle doświadczony Guy Noves, który przez lata rządził w lidze i europejskich pucharach ze swoją Tuluzą - mówi komentator nc+, Robert Małolepszy.

Wszyscy trenerzy szukają nowych twarzy i to będzie najbardziej fascynujące w tegorocznych zmaganiach. Kibice rugby poznają bowiem nowe gwiazdy światowego rugby. My mamy nadzieję, że jedną z nich będzie mający polskie korzenie, a także grę na naszej ziemi w barwach akademickiej reprezentacji Francji, Paul Jedrasiak – jeden z dziesięciu debiutantów w kadrze „Trójkolorowych”. Kto wygra? Jak zwykle nie wiadomo. Jak zwykle wszystko jest możliwe. No prawie wszystko. Dla Włochów wciąż celem jest walka o to, by nie zdobyć drewnianej łyżki, czyli trofeum dla ostatniej drużyny turnieju - stwierdza Małolepszy.

Terminarz Pucharu Sześciu Narodów w najbliższy weekend (6-7 lutego):


sobota, 6 lutego
15:25 Francja – Włochy, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO
17:45 Szkocja - Anglia, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO
niedziela, 7 lutego
15:55 Irlandia - Walia, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE