Kategoria: liga angielska

Manchester City zremisował z Tottenhamem

pn 19 sierpnia 2019

Manchester City zremisował u siebie z Tottenhamem Hotspur 2:2 (2:1) w ostatnim sobotnim meczu drugiej kolejki rozgrywek Premier League.

Na Etihad Stadium wynik szlagierowej konfrontacji otworzył po dwudziestu minutach gry strzałem głową w długi róg Raheem Sterling, któremu znakomicie dośrodkował w pole karne Kevin De Bruyne. Zaledwie trzy minuty później wyrównał precyzyjnym uderzeniem z dystansu Argentyńczyk Erik Lamela. Dziesięć minut przed przerwą skutecznie przymierzył z kilku metrów Argentyńczyk Sergio Aguero, a drugą asystę w tych zawodach zaliczył De Bruyne. "Koguty" odrobiły ponownie straty jedenaście minut po zmianie stron, kiedy to świetnym uderzeniem głową popisał się Brazylijczyk Lucas Moura. Podopieczni Josepa Guardioli walczyli do końca o zwycięstwo, ale nie byli już w stanie zdobyć trzeciej bramki.

Obie drużyny po raz pierwszy w tym sezonie podzieliły się punktami z rywalami. "The Citizens" są na trzeciej lokacie w klasyfikacji, a zespół z Londynu jest piąty w tabeli.

źródło: AS Info / canalplus.pl