Kategoria: liga angielska

Marcin Rosłoń odwiedził Łukasza Fabiańskiego

wt 24 października 2017

Z wizytą u bramkarza reprezentacji Polski. Marcin Rosłoń odwiedził w Swansea Łukasza Fabiańskiego. Reportaż z cyklu 1 na 1 Extra w czwartek o 20:30 w CANAL+ SPORT.

Łukasz Fabiański to obecnie, obok Wojciecha Szczęsnego, najlepszy polski bramkarz. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Polonii Słubice. Pierwszy zawodowy kontrakt podpisał w 2004 roku z Lechem Poznań, jednak w barwach "Kolejorza" nie rozegrał żadnego meczu na poziomie Ekstraklasy. Rok później był już w warszawskiej Legii, gdzie dał się poznać szerszej publiczności. Dobra gra w barwach "Wojskowych" pozwoliła Fabiańskiemu na transfer do Arsenalu. W Londynie jego plany pokrzyżowały kontuzje. W ciągu 7 lat polski bramkarz rozegra jedynie 32 mecze w barwach "Kanonierów". W 2014 roku zdecydował się na transfer do Swansea. W tym zespole występuje do dzisiaj. Fabiański jest mocnym punktem reprezentacji Polski, w której wystąpił 41 razy. Był pierwszym bramkarzem kadry Adama Nawałki na Euro 2016.


O życiu spokojnego człowieka w spokojnym miejscu. O klubie, który staje się organizacyjnie miniaturą giganta Premier League. O pracy z Paulem Clementem, który zna niemal wszystkie gwiazdy europejskiej piłki. I o prawdziwym mistrzu świata w szatni Swansea. Warto! - zaprasza autor materiału, Marcin Rosłoń.

Wszystko o lidze angielskiej

czwartek, 26 października
20:30 1 na 1 Extra: Łukasz Fabiański, CANAL+ SPORT
autor: Marcin Rosłoń

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE