MECZ BARCELONA – REAL W 3D DLA SZERSZEJ PUBLICZNOŚCI. CANAL+ organizuje specjalne pokazy w pubach.

pt 26 listopada 2010

Już w najbliższy poniedziałek 29 listopada CANAL+ przeprowadzi transmisję 3D z jednego z najważniejszych meczów ligowych na świecie: FC Barcelona – Real Madryt. Aby umożliwić oglądanie meczu osobom, które nie mają w domu odbiornika 3D, a chciałyby się przekonać czym różni się tego rodzaju transmisja od tradycyjnej, CANAL+ organizuje specjalne pokazy w pubach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Transmisja 3D rozpocznie się o 20:45. Partnerem pokazów jest Sharp.

Widzowie wyposażeni w telewizory i okulary 3D będą mogli zobaczyć relację z meczu FC Barcelona – Real Madryt w domu na antenie CANAL+ GOL, na kanale 26 w ofercie CYFRY+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowej, m.in. UPC Telewizji Cyfrowej oraz Toya. Pozostali kibice będą mogli śledzić mecz na specjalnych pokazach organizowanych przez CANAL+ w czterech pubach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. O możliwości zobaczenia meczu w 3D w poszczególnych pubach zdecyduje kolejność zgłoszeń. Bliższe informacje na temat pokazów znajdują się na stronie www.canalplus.pl/3d. Są one organizowane we współpracy z firmą Sharp.
Specjalne pokazy to odpowiedź CANAL+ na duże zainteresowanie kibiców, którzy jeden z najważniejszych meczów ligowych na świecie chcą zobaczyć w technologii stereoskopowej. Początek poniedziałkowej transmisji 3D o 20:45.3D – odrębna relacja i produkcja

CANAL+ będzie pokazywał dwie relacje z wydarzenia, jedną realizowaną dla potrzeb HD i SD, drugą –3D. Relacja 3 D będzie przeprowadzona przy wykorzystaniu aż 8 specjalistycznych kamer 3D, dzięki którym widać każdy szczegół i głębię obrazu. Widzowie poczują się jak na trybunach wypełnionego po brzegi stadionu Camp Nou.
Sam przekaz transmisji jest inny niż podczas „tradycyjnych” relacji HD czy SD. Odmienna jest praca operatorów kamer, które są umieszczane w większej odległości od boiska. Wymagane są dalsze plany i mniejsza dynamika obrazu, zupełnie inne kadry i inny, „spokojniejszy” montaż. Pozwala to widzom w pełni „delektować się” widowiskiem. Dla nadawcy - wiąże się z koniecznością całkowicie odrębnego komentarza dla transmisji 3D. Sprawozdawcy mogą lepiej widzieć pozycje spalone u piłkarzy czy odnosić się do odległości na boisku.


W związku z tym do obsługi transmisji ze spotkania FC Barcelona – Real Madryt CANAL+ oddelegowuje dwie odrębne ekipy. Na miejscu w Barcelonie będą Jacek Laskowski i Leszek Orłowski, którzy będą sprawozdawcami podczas transmisji HD i SD. Z kolei relację 3D wspólnie z polskimi kibicami będą przeżywać Piotr Laboga i Grzegorz Mielcarski.Ten sam mecz w 3D, HD i SD

Niezależnie od transmisji 3D mecz będzie transmitowany w standardowych formatach – na antenie CANAL+ Sport (SD) i CANAL+ Sport HD (HD). Dzięki temu widzowie sami wybiorą najbardziej dogodny dla siebie format transmisji.


MECZ FC BARCELONA – REAL MADRYT W CANAL+

Poniedziałek, 29 listopada

CANAL+ GOL - transmisja w formacie 3D od 20:45

CANAL+ Sport HD – transmisja w formacie HD od 20:55

CANAL+ Sport – transmisja w formacie SD od 20:55To już druga relacja z meczu w 3D

Relacja z meczu FC Barcelona – Real Madryt w 3D to już druga transmisja w tej technologii przeprowadzana w Polsce przez CANAL+. Pierwszą relację sportową w 3D CANAL+ przeprowadził w sobotę 15 maja br. z kluczowego meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy – Wisły Kraków z Odrą Wodzisław. Ponadto na specjalnych pokazach mecz śledziło wtedy około tysiąca kibiców z Krakowa, Poznania i Warszawy – pierwsi widzowie telewizji 3D w Polsce.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE