Mistrz kontra pretendent w hicie 3. rundy PGE Ekstraligi

cz 21 kwietnia 2016

Kibice speedwaya niecierpliwie czekają na 3. rundę najlepszej żużlowej ligi świata. Szczególnie ciekawie powinno być w piątkowy wieczór na stadionie im. Alfreda Smoczyka, gdzie FOGO Unia Leszno o pierwsze punkty powalczy z Get Well Toruń (nSport+, 19:00). Żużlowy weekend w „Magazynie PGE Ekstraligi” podsumuje Daria Kabała-Malarz i jej goście (niedziela, 21:45).

3 z 4 meczów kolejnej serii spotkań PGE Ekstraligi fani „czarnego sportu” zobaczą na żywo wyłącznie w nSport+. Zapowiedź kolejki oraz najświeższe doniesienia z klubów zostaną przedstawione w magazynie „Speedway+” w nSport+ w czwartek o 18:00.

Mocny początek 3. rundy będzie miał miejsce w Lesznie. FOGO Unia po dwóch meczach pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym. Jej rywal – Get Well Toruń, pewnie wygrał swój pierwszy mecz w sezonie, mimo że kilku zawodników z Gregiem Hancockiem na czele ma jeszcze duże rezerwy. Sympatycy obu drużyn liczą na zacięte pojedynki Amerykanina z liderem gospodarzy Nickim Pedersenem.

Zapowiada się doskonale! Gospodarze chcą zaprzeczyć pogłoskom o dołku, goście potwierdzić supermoc. „Byki” zapewne wyciągnęły wnioski z dwóch porażek, pytanie czy wykrzesały więcej ze swoich zawodników, a ci z silników - kłopoty sprzętowe niektórych są widoczne gołym okiem. „Anioły” w doskonałych nastrojach i takim samym składzie planują podbój ligi. Na pewno mają potencjał, by wygrać to wyjazdowe spotkanie - mówi Daria Kabała-Malarz, która w studiu będzie gościć eksperta nc+ Mirosława Jabłońskiego. Komentatorami będą Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski, a w parku maszyn zameldują się Michał Łopaciński i Kuba Zborowski. Początek o 19:00.

Dalsza część rundy zostanie rozegrana w niedzielę. Popołudnie ze speedwayem w nSport+ wystartuje o 16:30, gdy Gabriel Waliszko i Dawid Stachyra spotkają się z widzami w studiu w „Jaskółczym Gnieździe”. Opromieniona zwycięstwem nad ekipą z Leszna UNIA Tarnów zmierzy się z niepokonaną Stalą Gorzów. W ekipie gości wybornie spisuje się Bartosz Zmarzlik. a gorzowscy fani liczą na odbudowanie dyspozycji Krzysztofa Kasprzaka. Reportami Sergiusz Ryczel i Kuba Zborowski, na stanowiskach komentatorskich Michał Łopaciński i Robert Wardzała.

Tuż po zakończeniu konfrontacji w Tarnowie, o 19:00 transmisja przeniesie się na starcie MRGARDEN GKM-u Grudziądz z BETARD Spartą Wrocław, która czeka na rozegranie pierwszego meczu w tym sezonie. Gospodarze będą chcieli wykorzystać atut własnego toru, na którym goście zwykle mają spore problemy. Dyspozycja zawodników Piotra Barona nadal jest niewiadomą. Ekipa nSport+ na grudziądzkim stadionie będzie pracowała w składzie: Marcin Majewski, Mirosław Kowalik (studio), Joanna Cedrych, Łukasz Benz (reporterzy) oraz Tomasz Dryła, który będzie komentował wspólnie z zawodnikiem FOGO Unii Leszno Grzegorzem Zengotą.

Skróty spotkań, analiza najważniejszych wydarzeń oraz omówienie kontrowersji na torach najlepszej żużlowej ligi świata kibice zobaczą w niedzielnym „Magazynie PGE Ekstraligi” o 21:45 w nSport+. Daria Kabała-Malarz w studiu spotka się z Robertem Kościechą i ekspertem sędziowskim Leszkiem Demskim.

Wszystkie biegi z meczu Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – KS ROW Rybnik zostaną wyemitowane w poniedziałek o 22:00.


Żużlowe transmisje w nSport+:

czwartek, 21 kwietnia
18:00 Speedway+, magazyn
gospodarz: Joanna Cedrych

piątek, 22 kwietnia:
19:00 FOGO Unia Leszno – Get Well Toruń
studio: Daria Kabała-Malarz, Mirosław Jabłoński; reporterzy: Michał Łopaciński, Kuba Zborowski; komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski

niedziela, 23 kwietnia:
16:30 UNIA Tarnów – Stal Gorzów
studio: Gabriel Waliszko, Dawid Stachyra; reporterzy: Sergiusz Ryczel, Kuba Zborowski
komentarz: Michał Łopaciński, Robert Wardzała

19:00 MRGARDEN GKM Grudziądz – BETARD Sparta Wrocław
studio: Marcin Majewski, Mirosław Kowalik; reporterzy: Joanna Cedrych, Łukasz Benz
komentarz: Tomasz Dryła, Grzegorz Zengota

21:45 Magazyn PGE Ekstraligi
prowadzący: Daria Kabała-Malarz; eksperci: Robert Kościecha, Leszek Demski

poniedziałek, 24 kwietnia:
22:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – KS ROW Rybnik (skrót)

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE