Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

Mistrz lepszy od wicemistrza: Piast pokonał Legię 2-0

pn 7 października 2019

Piast Gliwice wygrał u siebie z Legią Warszawa 2:0 (0:0) w trzecim niedzielnym meczu jedenastej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika dzięki piątej wygranej w sezonie awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Strzelanie rozpoczął w 58. minucie Piotr Parzyszek Napastnik mistrzów Polski zaskoczył Radosława Majeckiego uderzeniem z pierwszej piłki po precyzyjnym dograniu Sebastian Milewskiego z narożnika pola karnego. 11 minut później było już 2:0. Jorge Felix minął w polu karnym dwóch rywali i efektownym lobem nad golkiperem gości podwyższył prowadzenie mistrzów Polski. Strzelec drugiej bramki był najlepszym zawodnikiem tego meczu. Nad Aleksandarem Vukoviciem zbierają się czarne chmury. Legia poniosła już czwartą porażkę w tym sezonie i plasuje się dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.
Liderem tabeli, mimo porażki w tej kolejce, jest Pogoń Szczecin. Drugie miejsce zajmuje Cracovia, na trzeciej pozycji znajduje się Lechia Gdańsk.