Kategoria: Bellator

Mistrzowska walka Marcina Helda w CANAL+ Sport

cz 25 września 2014

W nocy z piątku na sobotę (26/27 września) Polak Marcin Held stanie do finałowej walki MMA, której stawką będzie pojedynek o tytuł mistrzowski federacji Bellator w kategorii lekkiej. Jego rywalem będzie Brazylijczyk Patricky Freire. Starcie na żywo zaprezentuje CANAL+ Sport. Początek transmisji gali o godzinie 3:00.


126. gala MMA Bellator odbędzie się w Grand Canyon University Arena w Phoenix w Arizonie. Podczas pełnego emocji wieczoru dojdzie do kilku starć elektryzujących miłośników sportów walki. W najważniejszym z punktu widzenia polskich kibiców pojedynku Marcin Held zmierzy się z Patricky Freire. Mający na swoim koncie 19 wygranych walk i 3 porażki reprezentant naszego kraju stanie naprzeciw Brazylijczyka, który może pochwalić się bilansem 13 zwycięstw i 5 przegranych. Zgodnie z opinią większości ekspertów finał wagi lekkiej federacji Bellator będzie najważniejszym starciem w karierze dla Helda. Popularny „Pitbull” Freire będzie jednak niezwykle wymagającym rywalem.

Walką wieczoru podczas gali MMA Bellator 126 będzie starcie Alexandera Shlemenki (bilans 50-8) z Brandonem Halseyem (bilans 7-0). Stawką tej konfrontacji będzie pas mistrzowski w wadze średniej. Ponadto w klatce do walki staną Alejandro Villalobos (17-3) z Bubbą Jenkinsem (7-1) i Ed West (18-8) z Mike’m Richmanem (16-5). Galę komentować będą Adam Marchliński oraz trener MMA Karol Matuszczak.

Miłośnicy sportów walki także w kolejnych tygodniach mogą szykować się na wielkie emocje. Już 18 października transmitowana będzie w nc+ gala z Carson w Kalifornii, gdzie w walce wieczoru Gienadij Gołowkin zmierzy się z Marco Antonio Rubio w walce o pasy mistrzowskie federacji WBA, IBO i WBC wagi średniej.

Gale MMA Bellator organizowane są w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Bierze w nich udział ponad 100 czołowych zawodników świata reprezentujących 25 krajów z obu Ameryk, Europy, Azji, Afryki i Oceanii. Bellator Fighting Championships (Bellator) to jedna z największych federacji MMA na świecie. W odróżnieniu od większości pozostałych organizacji walki odbywają w okrągłych klatkach. Na sezon składa się cykl turniejów organizowanych w poszczególnych kategoriach wagowych wiosną i jesienią. Specjalne gale odbywają się również latem. Na zakończenie cyklu następuje walka o pas mistrzowski z aktualnym czempionem danej kategorii. Bellator to jedyna federacja na świecie, w której zawodnicy walczą w systemie „pucharowym”. Oznacza to, że tylko wygrany awansuje dalej, a przegrany odpada z dalszej rywalizacji.

Plan najbliższych transmisji sportów walki w nc+:

piątek/sobota, 26/27 września:
03:00 Sporty walki: MMA Bellator 126, CANAL+ Sport
Marcin Held - Patricky Freire Mistrzostwo Bellator kat. lekkiej
komentują: Adam Marchliński, Karol Matuszczak

Plan wieczoru podczas gali MMA Bellator 126:
Alexander Shlemenko (50-8) vs. Brandon Halsey (7-0)
Patricky Freire (13-5) vs. Marcin Held (19-3)
Alejandro Villalobos (17-3) vs. Bubba Jenkins (7-1)
Ed West (18-8) vs. Mike Richman (16-5)

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE