Najlepsi żużlowcy świata na PGE Stadionie Narodowym

cz 12 maja 2016

W sobotę w CANAL+ fanów „czarnego sportu” czekają niezwykłe zawody. Elita żużlowców - z czterema Polakami w stawce - zmierzy się w Lotto FIM Speedway Grand Prix na PGE Stadionie Narodowym. Temu pasjonująco zapowiadającemu się wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalna oprawa telewizyjna, a w studio CANAL+ widzowie zobaczą wielu wyjątkowych gości.

Żużlowe święto na jednej z najnowocześniejszych sportowych aren w Europie to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela jazdy w lewo po owalnym torze. Przedsmak sobotnich emocji można będzie poczuć już w specjalnym wydaniu magazynu „Speedway+”, który będzie emitowany z PGE Stadionu Narodowego (nSport+, czwartek, 18:00).

Pasjonująco zapowiadająca się rywalizacja w drugiej rundzie cyklu Speedway Grand Prix 2016 z Warszawy będzie transmitowana w CANAL+ w sobotę od 18:00.

Mick Jagger powiedział kiedyś ‘posłuchajcie tej płyty jeszcze raz’. I faktycznie, po kolejnych odtworzeniach było jasne, że "Goats Head Soup" to genialny album. Jestem przekonany, że podobnie będzie z GP na Narodowym i drugie podejście do tej imprezy przewróci żużlowy świat do góry nogami. Park maszyn mistrzowskiego cyklu przypomina beczkę prochu - dawno nie był tak nafaszerowany wybitnymi zawodnikami, z których każdy może wygrać turniej. Praga-Południe będzie w sobotę najgłośniejszym i najbardziej ekscytującym miejscem na Ziemi, a Polacy udowodnią, jak bardzo rozkochani są w czarnym sporcie. Na Stadionie Narodowym spodziewam się żużlowej petardy i marzę o trzech rzeczach: żeby trybuny były pełne, żeby zawody dojechały do finału i... żebym stracił głos, co jest równoznaczne z dobrym występem biało – czerwonych” – mówi Tomasz Dryła, który będzie komentował zawody wspólnie z ekspertem nc+, Krzysztofem Cegielskim.

Wydarzeniu tej rangi będzie towarzyszyła specjalna oprawa antenowa. W studiu zlokalizowanym na stadionie gośćmi Darii Kabały-Malarz będą mistrz świata z 2010 r. Tomasz Gollob oraz dwukrotny wicemistrz Jarosław Hampel. Reporter Sergiusz Ryczel w ekskluzywnym studiu VIP o wrażenia z przebiegu rywalizacji zapyta gwiazdy polskiego sportu m.in. Adama Małysza, Tomasza Majewskiego, Agnieszkę Radwańską, Anitę Włodarczyk, Zbigniewa Bródkę i Teddy’ego Błażusiaka. W parku maszyn pracować będą reporteży Michał Łopaciński i Gabriel Waliszko.

Publiczność na stadionie i przed telewizorami zobaczy w sobotę na linii startu czterech Polaków: Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika, Piotra Pawlickiego oraz debiutującego w tym gronie Patryka Dudka, który otrzymał od organizatorów dziką kartę. Wśród uczestników nie zabraknie broniącego tytułu Taia Woffindena, a także byłych mistrzów świata Grega Hancocka, Nickiego Pedersena oraz zwycięzcy pierwszego tegorocznego turnieju Petera Kildemanda.

W niedzielę o 16:00 (nSport+) miłośnicy dwóch kółek i ryku silnika będą mogli odstawić swoje maszyny, żeby obejrzeć premierowy odcinek autorskiego magazynu nc+ „Motogamia”. Najszybsze pół godziny w polskiej telewizji poprowadzi jak zwykle Tomasz Dryła, który spotkał się z wokalistą zespołu „The Prodigy” Keithem Flintem, a także pokaże relację z inauguracji sezonu motocrossowego.


Żużlowe transmisje nc+:

czwartek, 12 maja:
18:00 Speedway+ - magazyn, nSport+ / nc+ GO
prowadząca (z PGE Stadionu Narodowego): Joanna Cedrych

sobota, 14 maja:
18:00 Lotto FIM Speedway Grand Prix w Warszawie, CANAL+ / nc+ GO
studio: Daria Kabała-Malarz, goście: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel; reporterzy: Sergiusz Ryczel, Michał Łopaciński, Gabriel Waliszko; komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski

niedziela, 15 maja:
16:00 Motogamia – magazyn, nSport+ / nc+ GO
autor: Tomasz Dryła

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE