NAJWIĘKSZY + 3. KOLEJKI: EDUARDS VISNAKOVS (WIDZEW ŁÓDŹ)

wt 6 sierpnia 2013

Eduards Visnakovs z Widzewa Łódź po raz drugi z rzędu zdobył wyróżnienie dla "największego + kolejki", przyznawane przez kibiców biorących udział w głosowaniu na facebookowym fanpage’u CANAL+ Sport (www.facebook.com/canalplussport). Łotysz, podobnie jak przed tygodniem, zdobył dwie bramki, tym razem przesądzając o zwycięstwie łódzkiego zespołu z Koroną.

Kibice Widzewa mają powody do radości - ich drużyna, przed sezonem skazywana przez wielu ekspertów na degradację, po trzech kolejkach znajduje się w czołowej piątce tabeli. W dużej mierze jest to zasługą łotewskiego napastnika. Strzelecka forma Visnakovsa miała za to nieprzyjemne konsekwencje dla Leszka Ojrzyńskiego. Po przegranej z Widzewem szkoleniowiec Korony Kielce musiał pożegnać się z posadą.

W dwóch pierwszych kolejkach Ekstraklasy wybór kibiców był identyczny z opinią dziennikarzy i ekspertów CANAL+. Tym razem wyróżniony przez fanów Visnakovs znalazł się w redakcyjnej jedenastce kolejki, ale za najlepszego piłkarza kolejki eksperci uznali Dawida Nowaka. W opinii kibiców napastnik Cracovii... nie był nawet "największym + meczu" z Ruchem Chorzów – wyróżnienie trafiło do bramkarza „Niebieskich” Krzysztofa Kamińskiego.

PODSUMOWANIE 3. KOLEJKI T-MOBILE EKSTRAKLASY

Największy + kolejki: Eduards Visnakovs (Widzew Łódź)

Największy+ meczu:
Cracovia - Ruch: Krzysztof Kamiński (Ruch)
Zawisza - Pogoń: Takafumi Akahoshi (Pogoń)
Widzew - Korona: Eduards Visnakovs (Widzew)
Legia - Podbeskidzie: Henrik Ojamaa (Legia)
Górnik - Piast: Prejuce Nakoulma (Górnik)
Śląsk - Wisła: Dalibor Stevanovic (Śląsk)
Zagłębie - Lech: Krzysztof Kotorowski (Lech)
Lechia - Jagiellonia: Deleu (Lechia)

Piłkarz kolejki wg dziennikarzy i ekspertów CANAL+: Dawid Nowak (Cracovia)

Jedenastka kolejki wg dziennikarzy i ekspertów CANAL+:
Rafał Gikiewicz (Śląsk) - Paweł Golański (Korona), Arkadiusz Głowacki (Wisła), Thomas Phibel (Widzew), Jakub Wawrzyniak (Legia) - Henrik Ojamaa (Legia), Radosław Sobolewski (Górnik), Tomasz Jodłowiec (Legia), Michał Żyro (Legia) - Eduards Visnakovs (Widzew), Dawid Nowak (Cracovia)

Ciekawostki 3.kolejki Ekstraklasy

- Eduards Visnakovs z Widzewa już po raz drugi został wybrany „największym + kolejki”.
- Po raz pierwszy kibice wybrali na piłkarza kolejki innego zawodnika niż eksperci CANAL+ (Visnakovs wg kibiców, Dawid Nowak wg dziennikarzy i ekspertów)
- W każdej z trzech serii spotkań „największym + kolejki” był wybierany obcokrajowiec (na dodatek ze Wschodu – Matsui, Visnakovs)
- Najchętniej komentowane są mecze Śląska (1298 komentarzy) i Wisły (1134)
- Najmniejszą ilość komentarzy notuje się przy okazji meczów Zawiszy (546) i Ruchu (550)
- W 3. kolejce „największe + meczów” otrzymało aż 6 obcokrajowców, tylko 2 Polaków. Ogólnie obcokrajowcy otrzymali 2 razy więcej plusów niż Polacy (16 do 8)
- Legia to jedyny zespół z kompletem punktów po 3 kolejkach, ale aż trzy drużyny zachowują "komplet plusów" - piłkarze Legii, Lecha i Lechii sięgali po "największy + meczu" w każdym spotkaniu z udziałem tych drużyn
- Legia to jedyny zespół, w którym po "największe + meczu" sięgnęło trzech różnych zawodników (Kucharczyk, Kuciak, Ojamaa) - w Lechu bowiem dwukrotnie nagrodzony został Ubiparip, a w Lechii Deleu
- Piłkarze Jagiellonii, Cracovii i Podbeskidzia nie zdobyli jeszcze ani jednego "największego + meczu" - co ciekawe Jagiellonia i Cracovia są w tabeli wyżej niż Lech (trzy "największe + meczu")
- Aż pięciu zawodników zdobyło już dwa "największe + meczu": poza Visnakovsem z Widzewa, który do dwóch "największych + meczu" dołożył dwa "największe + kolejki" są to: Ubiparip (Lech), Deleu (Lechia), Akahoshi (Pogoń), Stevanovic (Śląsk).
- Wszystkie "największe + kolejki" trafiły do piłkarzy rozgrywających pierwszy sezon w polskiej Ekstraklasie, ale czterech z pięciu piłkarzy nagrodzonych już w tym sezonie dwoma "największymi + meczu" (poza Visnakovsem) to "dobrzy znajomi" kibiców Ekstraklasy.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE