Nawałka: zwycięzca Turbokozaka pojedzie na EURO

pt 1 kwietnia 2016

Wśród 23 najlepszych zawodników musi być miejsce dla kogoś, kto udowodnił, że jest najlepszy technicznie w Ekstraklasie – mówi selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

Adam Nawałka zdecydował się zabrać do Francji laureata tegorocznej edycji Turbokozaka. Obecnie liderem klasyfikacji jest piłkarz Górnika Zabrze, Sebastian Steblecki. Pomocnik Górnika Zabrze ma duże szanse na występ we Francji. Były gracz „Pasów” nie ukrywa radości z decyzji trenera naszej kadry:

Turbokozak pozwolił mi zaprezentować swoje najlepsze umiejętności. Uważam, że selekcjoner podjął bardzo dobrą decyzję. Mam nadzieję, że do końca sezonu nikt nie zdoła mnie wyprzedzić - mówi Steblecki.Na taki ruch reprezentacji Polski nie byli przygotowani nasi grupowi rywale. Sztab Irlandii Północnej nie posiada żadnych informacji o pomocniku Górnika Zabrze – dowiedzieliśmy się od dziennikarza Belfast Mail. Mała panika wybuchła również w Niemczech, gdzie sztabowi drużyny w rozpracowaniu Stebleckiego pomaga Lukas Podolski, posiadający w Zabrzu szereg kontaktów. Według Kickera nie udało mu się do tej pory nawiązać kontaktu z przedstawicielami Górnika. Być może Podolski spróbuje wykorzystać swoich przyjaciół, których, jak wiemy, w Zabrzu nie brakuje.

Dziennikarze innego niemieckiego pisma sportowego, SportBild, musieli z uwagą oglądać występ Stebleckiego w Turbokozaku.Z piłką wyprawia rzeczy wprost niesamowite -czytamy w najnowszym wydaniu dziennika. Autorzy tekstu zwracają również uwagę na znakomicie ułożoną prawą nogę pomocnik Górnika Zabrze. Górnika Zabrze, który nadal plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Myślałem, że w tym sezonie czeka mnie jedynie walka o ligowy byt. Okazało się, że mam wielką szansę pojechać z reprezentacją na EURO. To wielka rzecz. Turbokozak spełnia marzenia – kończy Steblecki.

Jesteśmy w dużym szoku, ale rozmowa selekcjonera z Bartkiem Ignacikiem rozwiewa wszelkie wątpliwości. Mamy oficjalne potwierdzenie!

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE