Kategoria: Liga Mistrzów

Niespodzianka w Monaco [skrót meczu z FC Porto]

śr 27 września 2017

Tego nikt nie się nie spodziewał. Zespół Kamila Glika przegrał na własnym stadionie z FC Porto aż 0-3.

FC Porto rozpoczęło rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA od porażki na swoim stadionie z Besiktasem. Mistrzowie Francji na inaugurację Champions League zremisowali z RB Lipsk. Oba zespoły potrzebowały kompletu punktów. Delikatnym faworytem wtorkowego spotkania był zespół Kamila Glika - drużyna z Księstwa w lidze francuskiej przegrała w tym sezonie tylko raz.

Wicemistrzowie Portugalii przyjechali do Monaco z jasno postawionym celem - zdobyć komplet punktów. Już w 4. minucie znakomitą sytuację stworzyli jednak gospodarze. Falcao znalazł się w sytuacji sam na sam z Ikerem Casillasem - uderzył jednak wprost w hiszpańskiego golkipera. Po dobrym początku gospodarzy, do głosu doszli goście. W 31. minucie Porto wyszło na prowadzenie za sprawą Aboubakara. Zespół z Portugalii schodził do szatni z przewagą jednego gola.

Po przerwie Porto cofnęło się do defensywy i wyprowadzało groźne kontry. Jedna z nich zakończyła się golem na 2-0. W 69. minucie najlepszy na boisku Marega podał do Aboubakara, który urwał się Kamilowi Glikowi i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Chwilę później w poprzeczkę trafił Falcao. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy wynik na 3-0 dla gości ustalił Layun. Porto niespodziewanie pokonało Monaco aż 3-0.