Niespodziewana porażka Cracovii

pt 26 lutego 2016

W piątkowych meczach 24. kolejki Ekstraklasy, Cracovia przegrała z Zagłębiem Lubin 1-2, natomiast Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 0:0.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia - to znane polskie przysłowie idealnie opisuje sytuację Cracovii. Choć trener Zieliński głośno nie mówi o europejskich pucharach, eksperci są ze sobą zgodni - "Pasy" to drużyna, która obecnie gra najładniejszą piłkę w Polsce. Nic więc dziwnego, że faworytem starcia z Zagłębiem Lubin byli właśnie gospodarze.

Cracovia gra efektownie, spektakularnie, strzela piękne gole, tak się przyciąga widzów na trybuny - mówił w studiu "Super Piątku", Andrzej Juskowiak.

Gospodarze nie mogli dziś skorzystać z usług Pawła Jaroszyńskiego, którego zastąpił na lewej stronie obrony, Łukasz Zejdler. Trener Zieliński nie daje na razie szans Hubertowi Adamczykowi - młodemu polskiemu piłkarzowi, który przywędrował do Krakowa prosto z londyńskiej Chelsea.

Hubert to wielki talent, ale przyszedł do drużyny, która jest w dużym stopniu już ułożona. Ma wielkie możliwości i na pewno w przyszłości Cracovia będzie miała z niego spory pożytek - stwierdził w przedmeczowym wywiadzie, Jacek Zieliński.

Już początek spotkania pokazywał, że nie będzie to łatwy mecz dla Cracovii. Defensywa Zagłębia, dowodzona przez Macieja Dąbrowskiego, grała perfekcyjnie.

Widać, że Zagłębie Lubin ma pomysł na Cracovię - mówił Rafał Wolski. Tym pomysłem była przede wszystkim dyscyplina na boisku. "Miedziowi" wyprowadzali również groźne kontry. Po jednej z nich w polu karnym Cracovii Piotr Polczak sfaulował Krzysztofa Piątka. Stało się to tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania. "Jedenastkę" na gola zamienił, powracający do polskiej Ekstraklasy, Filip Starzyński.

W przerwie Boubacar Diabang zmienił Marcina Budzińskiego i jak się później okazało, był to bardzo ważny moment w kontekście końcowego wyniku spotkania. 8 minut po wejściu na boisko Senegalczyk, po znakomitej indywidualnej akcji, pokonał Martina Polacka i doprowadził do wyrównania.

Przewaga Cracovii zwiększała się z minuty na minutę. Wydawało się, że drugi gol dla gospodarzy to tylko kwestia czasu. Wydawało się... to dobre określenie, bowiem w 63. minucie gola dla Zagłębia zdobył Łukasz Janoszka. Pierwsza porażka "Pasów" na swoim stadionie od września 2015 roku stała się faktem.

Zagłębie wygrało zasłużenie. Brawa dla trenera Stokowca, którego plan przyniósł oczekiwany skutek - powiedział Kazimierz Węgrzyn.

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2
Największy "+" meczu - Filip Starzyński (Zagłębie)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

W drugim piątkowym spotkaniu Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 0:0. Pierwszy celny strzał zobaczyliśmy dopiero w 68. minucie spotkania. Najlepszym podsumowaniem tego starcia jest tweet Żelisława Żyżyńskiego...

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0
Największy "+" meczu - Ryota Morioka (Śląsk)