Nikolić nie zwalnia tempa

nd 14 lutego 2016

Legia Warszawa pokonała 4-0 Jagiellonię Białystok i traci już jedynie trzy "oczka" do Piasta Gliwice, który stracił punkty w starciu z Górnikiem Łęczna.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli niedzielne spotkanie. Już w 7. minucie prowadzenie Legii dał Nemanja Nikolić, który wykorzystał błąd Sebastiana Madery. 10 minut później było już 2-0. Do siatki gości trafił Michał Kucharczyk. Pod koniec pierwszej części gry podopieczni Michała Probierza mieli znakomitą szansę do zdobycia bramki kontaktowej. Zawiódł jednak Karol Mackiewicz, który nie trafił czysto w piłkę zagrywaną przez Fiodora Cernycha.

Trzecia bramka dla zespołu Stanislawa Czerczesowa padła po kolejnym błędzie zawodników Jagiellonii. Tym razem fatalny błąd popełnił Przemysław Frankowski, który… idealnie obsłużył w swoim polu karnym Nikolicia. Węgier serbskiego pochodzenia takich okazji nie zwykł marnować. To już jego 23. trafienie w tym sezonie. Czy napastnik Legii pobije rekord Henryka Reymana z 1927 roku i strzeli więcej niż 37 goli? Jest to możliwe. Wynik ustalił w 84 minucie spotkania Tomasz Jodłowiec, który swojego gola zadedykował niedawno narodzonemu potomkowi.

Przekonujące zwycięstwo Legii, bardzo dobre wejście w 2016 roku podopiecznych Stanislawa Czerczesowa – powiedział ekspert nc+, Tomasz Wieszczycki.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

W pierwszym niedzielnym meczu Lech Poznań pokonał Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 5:2. Od 2:0 przez 2:2 do 5:2 – tak w skrócie można by opisać przebieg spotkania w Poznaniu. Wielkie brawa dla podopiecznych Piotra Mandrysza za to, że potrafili podnieść się i odrobić dwubramkową stratę. Później jednak… błąd popełnili sędziowie i uznali nieprawidłowo strzelonego gola dla Lecha. Powtórki wykazały, że w momencie podania Szymon Pawłowski znajdował się na pozycji spalonej. W końcówce wejście smoka zaliczył Dawid Kownacki, który już w doliczonym czasie gry zdobył dwie bramki. Wynik nie mówi wszystkiego – to była naprawdę ciężka przeprawa dla zawodników Jana Urbana. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Karol Linetty – autor aż trzech asyst.

Lech Poznań – Termalika Bruk-Bet Nieciecza 5:2