Pełka: co z Lechem i Legią?

pt 11 września 2015

Dziennikarz sportowy nc+, Przemysław Pełka, zapowiada najważniejsze wydarzenia 8. kolejki Ekstraklasy.

Po przerwie reprezentacyjnej wraca liga i wracają nierozstrzygnięte dylematy sprzed 2 tygodni. Po pierwsze: co z tym Lechem? Mistrz Polski, choć zachował twarz awansując do Ligi Europy, zawodzi kompletnie w Ekstraklasie. Ma najwięcej porażek, bo aż 5 i trudno przypomnieć sobie tak słaby start do sezonu jakiegokolwiek mistrza kraju. W przerwie ligowej Lech pozyskał Macieja Gajosa, do pełni zdrowia wróciło trzech kontuzjowanych graczy, liczna grupa kadrowiczów grała w meczach swoich reprezentacji i zameldowała się w klubie zdrowa. To oczywiste plusy ostatnich dni. Minusem był owy brak kadrowiczów do dyspozycji trenera na treningach, ale to temat, który przerabiają wszystkie liczące się drużyny klubowe. W tej kolejce Lech gra mecz z dołującym Podbeskidziem, które samo jest w nieciekawej sytuacji. Kłótnie właścicieli i niepewna pozycja trenera Kubickiego, to wierzchołek kłopotów. Jeśli Lech tego meczu nie wygra, to trudno będzie znaleźć lepsze warunki do przełamania.

Po drugie: co z Legią? Brak stabilnej formy, choć nie tak spektakularny jak w przypadku mistrza Polski, był wyraźnie widoczny. Legia jednak w przeciwieństwie do Lecha miała dobry start i ma doświadczenia z zeszłego sezonu gry w tempie co 3 dni. Po reprezentacyjnych przerwach Legia nigdy nie dawała plamy. Teraz ma na rozkładzie beniaminka z Lubina u siebie i powtórki ze spotkania z Koroną nie przewiduję.

Po trzecie wreszcie : Co z tym Piastem? Jak długo zespół Latala będzie w stanie kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa? Gliwiczanie grają jak dotąd świetnie. Skuteczność idzie w parze z ładnym stylem. Kontuzji kluczowych graczy nie ma. Przerwę ligową wykorzystali na mocny trening w górach i kilka dni odpoczynku. Ich kolejnym testerem będzie niepokonana w lidze Pogoń. Jeśli przejdą tę próbę bez zadraśnięcia, to będzie można powoli okrzyknąć ich Jagiellonią. Oczywiście, tą Jagiellonią z zeszłego sezonu.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE