Pełka: na takie mecze wszyscy czekamy

pt 15 stycznia 2016

Niedzielne popołudnie będzie ponownie tym momentem rozgrywek ligi angielskiej, w którym oczy kibiców będą zwrócone na starcie dwójki odwiecznych rywali.

HIT KOLEJKI

14:35 – 17:25 Barclays Premier League: studio, CANAL+ / nc+ GO
gospodarz studia: Krzysztof Marciniak, goście: Przemysław Rudzki, Grzegorz Mielcarski
15:00 Liverpool FC – Manchester United, CANAL+ / nc+ GO
komentują: Przemysław Pełka, Rafał Nahorny

Mimo że w ostatnich kilku latach żaden z klubów nie sięgał po trofea, a obecny sezon jest daleki od wyobrażeń kibiców i nie spełnia ambicji tak znamienitych piłkarskich szyldów, to nikt nie śmie wątpić, że to wciąż najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Premier League. To zawsze jest i będzie wizytówka ligi. Obie drużyny przechodzą coś na kształt transformacji i wciąż szukają swojego DNA. W Manchesterze trwa to już drugi sezon, a praca van Gaala cały czas jest poddawana w wątpliwość. Klopp w Liverpoolu jest krócej, dopiero kilka miesięcy, a to za mało by zespół osiągnął równą formę. To jest największa bolączka „The Reds” – nieobliczalność – mówi dziennikarz nc+, Przemysław Pełka.

Cztery ostatnie konfrontacje również kończyły się zwycięstwami United. W ostatnim czasie to jednak The Reds są w lepszej dyspozycji i trwają spekulacje, że zwycięstwo drużyny Juergena Kloppa może oznaczać dymisję Louisa van Gaala. Dla obu klubów celem nadrzędnym jest w tym sezonie przedostanie się do rejonów tabeli, które zapewnią grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów UEFA.

Zarówno United jak i Liverpool przystąpią do tego meczu po remisach 3:3. Choć z psychologicznego punktu widzenia większą wartość ma to 3:3 Liverpoolu z Arsenalem. Raz, że punkt wywalczony w ostatniej minucie, to jeszcze z liderem. United w ostatniej minucie prowadzenie stracił w dodatku w meczu z Newcastle bijącym się o utrzymanie. Jurgen Klopp podkreśla, że dla takich meczów jak ten z United żyje, pracuje i na nie właśnie czeka. Co tu dużo mówić, my też! – podkreśla komentator hitu ligi angielskiej.