Kategoria: Superliga | piłka ręczna

Piotr Karpiński zapowiada superklasyk ORLEN Wisła Płock - KS Vive Tauron Kielce

śr 5 kwietnia 2017

W sobotę w Super Klasyku PGNIG Superligi zmierzą się dwa największe kluby polskiego szczypiorniaka: ORLEN Wisła Płock i KS Vive Tauron Kielce. Transmisja od 17:30 w CANAL+.

Hit PGNIG Superligi zapowiada komentator piłki ręcznej w NC+, ekspert piłki ręcznej, Piotr Karpiński:

Super Klasyk - czyli mecz drużyn rozczarowanych. Nie da się ukryć, że zarówno Płock jak i Kielce do tego spotkania przystąpią zawiedzione. Z tego samego powodu. Obie nasze eksportowe ekipy przedwcześnie odpadły z rozgrywek Ligi Mistrzów. Oczywiście, europejskie puchary są tylko dodatkiem do walki na krajowych boiskach, ale jednak dodatkiem, który pozytywnie nakręca przez cały sezon. A tu nagle trzeba sobie radzić bez tych dodatkowych bodźców. Płocki ból jest pewnie nieco mniejszy. Przede wszystkim dlatego, że pojawił się nieco wcześniej i niektórzy już pewnie zaczęli sobie z nim radzić. Ten kielecki jeszcze trzyma. I to pewnie bardzo mocno. Rany z rywalizacji z Montpellier jeszcze się nie zagoiły. I pewnie jeszcze przez jakiś czas będą otwarte.Jak poradzić sobie z bólem, który nie chce zniknąć? Wygrać z odwiecznym rywalem. To może być remedium na trudny czas. Po to lekarstwo chcą sięgnąć zarówno w Płocku jak i w Kielcach. Pierwsze starcie obu drużyn w tym sezonie było pasjonujące. Sportowo mecz spełnił moje oczekiwania. Była walka, piękne akcje, genialne parady bramkarskie. Choć uwielbiam podwyższoną temperaturę tej rywalizacji, to jednak awantura na koniec spotkania, po której władze Superligi zaczęły karać uczestników, była zupełnie niepotrzebna. Czy teraz będzie podobnie? Pewności nie mam. Gdy pod koniec 2016 roku w programie "Rok przełomów" rozmawialiśmy z naszymi handballowymi ekspertami, wszyscy jednym głosem mówili: to się nigdy nie zmieni, te mecze zawsze tak będą wyglądać.

Poczekajmy do soboty. O 18:00 na boisko w Orlen Arenie, po obu stronach, wyjdą faceci po przejściach. By zapomnieć o bólu. I wygrać! A nie się awanturować!

WEEKEND SUPER KLASYKÓW: ORLEN - VIVE I LECH - LEGIAZobacz ostatni Magazyn PGNIG SuperligiWIĘCEJ O PIŁCE RĘCZNEJ

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK