Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa: Cracovia odrobiła straty i pokonała Lecha

pn 17 lutego 2020

Cracovia pokonała przed własną publicznością Lecha Poznań 2:1 (0:1) w trzecim niedzielnym spotkaniu 22. kolejki rozgrywek PKO BP Ekstraklasy."Pasy" po trzecim z rzędu i trzynastym w sezonie zwycięstwie umocniły się na drugim miejscu w tabeli, zrównując się dorobkiem z prowadzącą Legią Warszawa.

Wynik w 24. minucie gry otworzyli goście, a konkretnie Kamil Jóźwiak. Pomocnik reprezentacji Polski minął w polu karnym obrońcę i mocnym płaskim uderzeniem zaskoczył Michala Peskovica. Do przerwy "Kolejorz" zdołał utrzymać jednobramkowe prowadzenie, ale po 120 sekundach drugiej części gry było już 1:1. Kamil Pestka zdecydował się na uderzenie narożnika pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców, zmieniając delikatnie kierunek, co zmyliło golkipera przyjezdnych. W 68. minucie, po faulu Thomasa Rogne na Rafaelu Lopesie, sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. Do piłki podszedł Sergiu Hanca i pewnym strzałem pokonał Van der Harta.