Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa: Legia pokonała ŁKS

pn 10 lutego 2020

Legia Warszawa wygrała u siebie z ŁKS-em Łódź 3:1 (0:0) w ostatnim meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla stołecznego zespołu to trzynaste zwycięstwo w sezonie.

Wynik spotkania, dość niespodziewanie, otworzył w 53. minucie spotkania Łukasz Piątek, który wykorzystał doskonałe zagrania Michała Trąbki. 17 minut później było już 1-1. Bramkę dla gospodarzy zdobył, wprowadzony chwilę wcześniej, Maciej Rosołek. Końcówka należała do Legii. Na sześć minut przed upływem regulaminowego czasu gry piłka trafiła w rękę Jana Sobocińskiego i sędzia podyktował rzut karny dla stołecznego zespołu. "Jedenastkę" na gola zamienił Domagoj Antolić. Wynik, na 60 sekund przed końcem meczu, uderzeniem zza pola karnego ustalił Jose Kante.

Legia po wcześniejszych wynikach pierwszej kolejki po zimowej przerwie spadła na trzecie miejsce. Dzięki wygranej z ŁKS-em podopieczni Aleksandara Vukovicia powrócili na fotel lidera. Mają na koncie 41 punktów i o dwa wyprzedzają Cracovię.Łodzianie natomiast są na drugiej stronie tabeli. Beniaminek zamyka stawkę na szesnastej pozycji z dorobkiem 14 punktów. Do bezpiecznej strefy traci 8 punktów.