Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa: porażka Lechii w Poznaniu

pn 24 lutego 2020

Lech Poznań pokonał przed własną publicznością Lechię Gdańsk 2:0 (0:0) w niedzielnym meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Żurawia zanotowali dziesiąte zwycięstwo w sezonie, mają na koncie 37 punktów, co daje im obecnie piątą lokatę.

Kluczowym momentem spotkania była 51. minuta. Wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Karol Fila. Praktycznie całą drugą część gry Lechia musiała grać w osłabieniu. Gospodarze przewagę wykorzystali dopiero na siedem minut przed końcem spotkania. Do tego momentu cuda w bramce wyczyniał Dusan Kuciak. Jednak w 83. minucie futbolówka po strzale Jakuba Modera trafiła w słupek i...odbijając się od pleców interweniującego bramkarza gości wpadła do siatki. Na 2:0 w doliczonym czasie gry wynik ustalił uderzeniem pod poprzeczkę Filip Marchwiński. Mimo porażki graczem meczu został niesamowicie dysponowany Dusan Kuciak. Trzy punkty zostały jednak w Poznaniu. Zespół prowadzony przez Piotra Stokowca przegrał siódme ligowe spotkanie, uzbierał dotąd 34 "oczek" i plasuje się na siódmej lokacie.