Kategoria: liga angielska

Podsumowanie 21. kolejki Premier League

cz 14 stycznia 2016

W najciekawszych spotkaniach 21. serii gier ligi angielskiej Liverpool zremisował u siebie z Arsenalem Londyn 3:3, Newcastle w takim samym stosunku podzieliło się punktami z Manchesterem United, a Swansea uległo 2:4 Sunderlandowi.

Podział punktów w hicie kolejki

Na Anfield Road nie brakowało emocji i pięknych goli.

Na dwa szybkie i efektowne trafienia Brazylijczyka Roberto Firmino skutecznie odpowiadali celnymi strzałami Walijczyk Aaron Ramsey i Olivier Giroud.

Francuz dziesięć minut po zmianie stron zdobył swoją dwunastą bramkę w tym sezonie i wyprowadził gości na prowadzenie, które utrzymywali aż do ostatniej minuty konfrontacji. Wtedy to cenny remis uratował ekipie z portowego miasta Joe Allen.

The Reds spadli na dziewiąte miejsce w tabeli, na czele której pozostali Kanonierzy. Podopieczni Arsena Wengera tylko lepszą różnicą bramek wyprzedzają Leicester City, które po trafieniu w końcówce Roberta Hutha pokonali na wyjeździe Tottenham Hotspur. Koguty doznały w ten sposób dopiero trzeciej porażki w sezonie, ale zachowały czwartą pozycję w tabeli.

Remis w ostatnich sekundach

Piłkarze Newcastle United zremisowali przed własną publicznością z Manchesterem United 3:3.

Kibice zgromadzeni na St. James' Park na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do dziewiątej minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Wayne Rooney, który skutecznie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Chancela Mbemby. W 38. minucie prowadzenie przyjezdnych podwyższył Jesse Lingard. 23-latek pokonał Roba Elliota technicznym strzałem z ostrego kąta. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Georginio Wijnaldum, który wbił piłkę do siatki po zgraniu od Aleksandara Mitrovicia.

Po przerwie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Mitrović. Nie była to jednak ostatnia bramka w tym spotkaniu, ponieważ w końcowym fragmencie rywalizacji padły jeszcze dwa gole. Najpierw w 78. minucie Rooney podwoił swój dorobek strzelecki mocnym uderzeniem zza linii pola karnego i wyprowadził MU na jednobramkowe prowadzenie, a wynik meczu ustalony został chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego przez Paula Dummetta.

Manchester United zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Louisa van Gaala mają na swoim koncie 34 punkty, z kolei Newcastle United zdobyło do tej pory 18 "oczek" i znajduje się w strefie spadkowej.

Porażka Łukasza Fabiańskiego

Swansea City z Łukaszem Fabiańskim między słupkami uległa u siebie drużynie Sunderland AFC 2:4.

Na Liberty Stadium reprezentant Polski doświadczył upadków i wzlotów. Zaledwie po trzech minutach gry, po jego fatalnym wybiciu, piłkę na przedpolu bramkowym przejęli goście i mimo, że obronił strzał Fabio Boriniegi, to przy dobitce z bliska Jermaina Defoe nie miał już szans.

Gospodarze przed przerwą odrobili z nawiązką straty, ale stracili zawodnika, po tym jak osiem minut przed przerwą czerwoną kartkę ujrzał Kyle Naughton. Wyrównał z rzutu karnego Islandczyk Gylfi Sigurdsson, a pięć minut przed przerwą, po świetnym wznowieniu gry Fabiańskiego, reprezentant Ghany Andre Ayew popisał się kapitalną indywidualną akcją i strzałem, dzięki czemu "Łabędzie" objęły prowadzenie.

Po zmianie stron Czarne Koty wykorzystały osłabienie walijskiej drużyny i najpierw efektownym uderzeniem z dystansu do wyrównania doprowadził Holender Patrick van Aanholt, a następnie polskiego bramkarza dwukrotnie zaskoczył Defoe.

Łabędzi" nie były już w stanie odrobić strat i po dziesiątej porażce w sezonie są na siedemnastym miejscu w tabeli. Podopieczni Sama Allardyce'a natomiast odnieśli piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i przesunęli się na osiemnastą pozycję w klasyfikacji, tracąc do walijskiego zespołu już tylko punkt.

Chelsea Londyn - West Bromwich Albion 2:2
bramki: Azpilicueta 20, McAuley 74-samobójcza - Gardner 33, McClean 86.

Stoke City - Norwich City 3:1
bramki: Walters 49, Joselu 67, Bennett 78-samobójcza - Howson 55

Newcastle United - Manchester United 3:3
bramki: Wijnaldum 42, Mitrović 67 (k), Dummett 90 - Rooney 9 (k), 78, Lingard 38

Aston Villa - Crystal Palace 1:0
bramka: Lescott 58

AFC Bournemouth - West Ham United 1:3
bramki: Arter 17 - Payet 67, Valencia 75, 85

Tekst: AS Info / canalplus.pl