Podsumowanie 22. kolejki Premier League

wt 19 stycznia 2016

Manchester United lepszy od Liverpoolu, remis Stoke z Arsenalem, wysokie zwycięstwo "The Citizens" z Crystal Palace - za nami 22. kolejka ligi angielskiej.

Rooney strzela na Anfield

Liverpool przegrał przed własną publicznością z Manchesterem United 0:1 w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki angielskiej Premier League.

Kibice zgromadzeni na Anfield Road na jedyne trafienie w tym meczu czekali do 78. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Wayne Rooney, który dobił uderzenie Marouane Fellainiego i mocnym strzałem pokonał bramkarza "The Reds".

Manchester United zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli Premier League. "Czerwone Diabły" mają na swoim koncie 37 punktów, z kolei Liverpool zdobył do tej pory sześć "oczek" mniej i znajduje się na dziewiątej pozycji.

Zdobycie bramki na Anfield nie zdarzyło mi się od dawna, od czasów moich pierwszych lat w United. Będę więc odrobinę samolubny i będę cieszył się z tego najbardziej - przyznał po zakończeniu spotkania Wayne Rooney.

Wysoka forma The Citizens

Manchester City pokonał na własnym stadionie Crystal Palace 4:0. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Fabian Delph w 22. minucie gry. Anglik oddał mocny strzał z dystansu, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Cztery minuty przed przerwą na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero. Argentyńczyk uderzył sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od głowy Scotta Danna, co zmyliło Wayne'a Hennessey'a. Po zmianie stron piłkarze Manuela Pellegriniego jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. Trafienia zaliczyli Aguero i David Silva.

Czyste konto Fabiańskiego

Swansea City pokonała przed własną publicznością Watford 1:0 w meczu zamykającym zmagania 22. kolejki piłkarskiej Premier League.

Na Liberty Stadium pełne spotkanie między słupkami walijskiego zespołu zaliczył Łukasz Fabiański i zapisał na swoim koncie kolejne czyste konto w karierze.

Zwycięski gol dla gospodarzy padł po dwudziestu minutach gry. Koreańczyk Sung-Yong Ki świetnie dośrodkował w pole w karne i wbiegający Ashley Williams strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Dzięki piątej wygranej w sezonie "Łabędzie" opuściły strefę spadkową i awansowały na siedemnaste miejsce w tabeli. "Szerszenie" natomiast doznały czwartej porażki z rzędu i pozostały na dwunastej pozycji w klasyfikacji.

Arsenal nadal liderem

Podopieczni Arsena Wengera zremisowali bezbramkowo w meczu wyjazdowym ze Stoke. Jednym z bohaterów tego spotkania był Petr Cech, który kilka razy ratował swój zespół przed stratą gola. 33-latek skutecznie interweniował m.in. po uderzeniach Joselu oraz Bojana Krkicia.

Arsenal utrzymał pozycję lidera Premier League. "Kanonierzy" mają na swoim koncie 44 punkty, tyle samo co drugie w tabeli Leicester City. Na trzecim miejscu z dorobkiem jednego "oczka" mniej plasuje się Manchester City. W najgorszej sytuacji znajduje się zespół Aston Villi. Podopieczni Remiego Garde w 22. meczach zgromadzili jedynie 12 punktów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli ligi angielskiej.

Chelsea - Everton 3:3
bramki: Costa 64, Fabregas 66, Terry 90+8 - Terry 50-samobój, Mirallas 56, Mori 90

Manchester City - Crystal Palace 4:0
bramki: Delph 22, Aguero 41, 69, Silva 84

Newcastle United - West Ham United 2:1
bramki: Perez 6, Wijnaldum 15 - Jelavić 49

Southampton - West Bromwich Albion 3:0
bramki: Ward-Prowse 5, 35-karny, Tadić 72

Tottenham Hotspur - Sunderland 4:1
bramki: Eriksen 42, 67, Dembele 60, Hane 79-karny - van Aanholt 41