Podsumowanie 23. kolejki Premier League

pn 25 stycznia 2016

Podsumowanie wydarzeń 23. kolejki Premier League. Szalony mecz w Norwich, porażka Manchesteru United, triumf Chelsea w derbach Londynu.

Szaleństwo w Norwich

Piłkarze Norwich City przegrali u siebie z Liverpool FC 4:5 (!) w jednym z najciekawszych spotkań weekendu angielskiej Premier League.

Na Carrow Road rozpoczęło się po myśli gości, bowiem po osiemnastu minutach gry w sytuacji sam na sam nie pomylił się Roberto Firmino i za sprawą celnego strzału Brazylijczyka "The Reds" objęli prowadzenie. "Kanarki" jeszcze przed przerwą jednak odrobiły z nawiązką straty. Najpierw wyrównał Kongijczyk Dieumerci Mbokani, a cztery minuty przed zejściem do szatni drugiego gola rywalom wbił Wesley Hoolahan. Kiedy dziewięć minut po zmianie stron Irlandczyk wykorzystał rzut karny i podwyższył na 3:1 wydawało się, że beniaminek Premier League zmierza po kolejne zwycięstwo.

Podopieczni Juergena Kloppa pokazali jednak charakter i odwrócili losy konfrontacji. Szybko zdobyty kontaktowy gol Jordana Hendersona dodał energii ekipie z portowego miasta. Osiem minut później wyrównał Firmino, a kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się również James Milner.

Goście nie dali jednak za wygraną i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Kameruńczyk Sebastien Bassong, ale ostatnie słowo należało jeszcze do przyjezdnych. Adam Lallana w piątej minucie doliczonego czasu gry przypieczętował dziewiąte w sezonie zwycięstwo "The Reds", po którym ekipa z portowego miasta przesunęła się na siódme miejsce w tabeli.

Jak do tej pory nie mam i nie miałem żadnych problemów z sercem. Jestem odporny na spory stres i mam nadzieję, że nie zmieni się to w przyszłości - powiedział były opiekun niemieckiej Borussii Dortmund, cytowany przez "liverpoolfc.com".

Podopieczni Alexa Neila doznali z kolei drugiej z rzędu i dwunastej w bieżących rozgrywkach przegranej, po której pozostali na szesnastej pozycji w klasyfikacji.

Takie zwycięstwo powinno pozytywnie wpłynąć na wszystkich. Nasza postawa w ostatnich meczach odbiegała znacząco od ideału, ale nie zmienia to faktu, iż niewiele tracimy do pierwszej czwórki - powiedział James Milner, cytowany przez "Liverpool Echo".

Nigdy wcześniej nie grałem w tak szalonym spotkaniu. To był niewątpliwie wspaniały spektakl, w którym było dosłownie wszystko. Bramki, błędy, a także dobra gra z obu stron - kontynuował były gracz Manchesteru City.

Święci lepsi od Diabłów

W sobotnim spotkaniu 23. kolejki angielskiej Premier League Manchester United przegrał 0:1 z Southampton. Gola, dającego trzy punkty „Świętym”, strzelił Charlie Austin w 87. minucie meczu.

Podopieczni Louisa van Gaala w ciągu całego starcia oddali jeden (!) celny strzał, który zupełnie nie zagrażał bramce strzeżonej przez Forstera. W doliczonym czasie gry obie ekipy miały także po jednej doskonałej sytuacji strzeleckiej - najpierw strzał Romeu odbił David de Gea, a 95. minucie piłkę obok bramki posłał Andan Januzaj.

Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Oba zespoły nie stworzyły sobie praktycznie żadnej szansy i wygrała drużyna, która miała więcej szczęścia - przyznał Van Gaal dla oficjalnej strony Manchesteru United.

United po szóstej przegranej w sezonie zajmuje piąte miejsce w tabeli Premier League. "Czerwone Diabły" w następnej kolejce podejmują u siebie Stoke City.

Niebieski Londyn

Chelsea pokonała na wyjeździe Arsenal 1:0 w derbowym spotkaniu 23. kolejki Premier League. "The Blues" pod wodzą Guusa Hiddinka nie przegrali żadnego z siedmiu meczów. Kibiców Chelsea może cieszyć powrót do wysokiej dyspozycji Cesca Fabregasa.

Już prawie wróciłem do optymalnej formy, czuję się bardzo dobrze. Mój mózg pracuje znacznie szybciej niż w ciągu ostatnich kilku miesięcy - powiedział Hiszpan cytowany przez "Sky Sports".

Gospodarze już od 18. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Per Mertesacker, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Diego Costę. Pięć minut później goście wyszli na prowadzenie. Branislav Ivanović dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a z bliskiej odległości Petera Cecha pokonał Costa. Był to jego ósme trafienie w tym sezonie w lidze.

Gdybym powiedział, że to starcie nie było wyjątkowe, nie miałbym racji. Kiedy mierzysz się z Arsenalem, musisz być szczęśliwy z wygranej - zwłaszcza, jeśli dzieje się to na jego stadionie - powiedział Nemanja Matić, cytowany przez oficjalną stronę internetową Chelsea.

Dzięki wygranej Chelsea awansowała na trzynaste miejsce w tabeli. Ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Arsenal jest na trzeciej pozycji w Premier League ze stratą trzech "oczek" do lidera, Leicester City.

Staramy się myśleć pozytywnie, ponieważ liga jest długa i przed nami jeszcze sporo walki. To tylko jeden mecz, ale teraz jesteśmy niezwykle rozczarowani i sfrustrowani – powiedział Per Mertesacker, który już w pierwszej części spotkania osłabił swój zespół z powodu czerwonej kartki.

Tekst: AS Info / canalplus.pl