Kategoria: Ekstraklasa

Pogoń liderem tabeli po 8. kolejce PKO Ekstraklasy

wt 17 września 2019

Pogoń Szczecin pokonała w sobotę ŁKS Łódź 1:0 i awansowała na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Decydującą bramkę o zwycięstwie "Portowców" zdobył Adam Buksa. Co się działo w innych meczach?

Jagiellonia - Legia 0:0

To miał być szlagier 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Niestety, od tego meczu oczekiwaliśmy zdecydowanie więcej. Gospodarze od 35. minuty po czerwonej kartce Luisa Rochy grali w przewadze, ale nic z tego nie wynikało. Paradoksalnie więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola stworzyła sobie Legia. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Na pewno było to spotkanie po którym możemy powiedzieć, że szanujemy ten punkt. Biorąc pod uwagę okoliczności i przebieg spotkania, nie mając wszystkich zawodników na boisku, mieliśmy dobre momenty i kontrolę nad meczem. Graliśmy z drużyną bardzo dobrze zorganizowaną, która jako jedna z nielicznych w lidze ma swój styl i potrafi zdominować rywala. Tym bardziej szanujemy ten remis. Jestem zadowolony z postawy i charakteru zespołu. Taką Legię chcę. Nie zważając na okoliczności, trzeba walczyć do końca.
trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković.

Lechia - Lech 2:1

Lechia Gdańsk zagrała w ósmej kolejce jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Podopieczni Piotra Stokowca zachwycili przede wszystkim w pierwszej połowie, kiedy zdołali strzelić "Kolejorzowi" dwa gole. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Christiana Gytkjaera. Gdańszczanie awansowali na szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W tym sezonie przegrali tylko raz.

Bardzo cenne zwycięstwo z trudnym i wymagającym przeciwnikiem. Świetna pierwsza połowa, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, mogliśmy wysoko prowadzić - wyznał Stokowiec w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu z Gdańska. Lech pokazał w ostatniej minucie pierwszej połowy, że jest groźną drużyną i jeśli spuści się ich z oka, to potrafią się odgryźć. W drugiej połowie staraliśmy się być dobrze zorganizowani, pilnować defensywy, ale też chcieliśmy grać w piłkę. Wiadomo, że nie zawsze to wychodzi tak, jak by się chciało. W głowach piłkarzy jest zawsze taka blokada psychiczna, żeby nie stracić tego, co się ma - podkreślił opiekun Lechii. Zrobiliśmy ofensywne zmiany i ta organizacja gry nie pozwoliła Lechowi na stworzenie zbyt wielu sytuacji. W końcówce Dusan Kuciak pokazał klasę i w kilku sytuacjach obronił.
trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec

Górnik - Śląsk 0:0

W tym meczu królowała defensywa. Lepsze sytuacje do strzelenia bramki stworzyli sobie goście, ale nie zdołali pokonać Martina Chudego. Najbliżej zdobycia gola był w 45. minucie Przemysław Płacheta. Płacheta minął bramkarza Górnika, ale uderzył obok słupka. Wrocławianie pozostają jedyną drużyną bez porażki w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

Od naszych napastników chcemy bramek i asyst. Zarówno Erik Exposito, jak i Daniel Szczepan byli blisko zdobycia bramki. Nie udało im się, ale pracowali ciężko - wyznał Lavicka dla oficjalnego serwisu Śląska. Wiemy, że brakuje nam nieco jakości w ostatniej fazie akcji ofensywnych, ale obaj napastnicy walczyli. Tak jak i napastnicy, dobrą sytuację miał Przemek Płacheta. Wykorzystał swoją szybkość, ale zabrakło mu doświadczenia w ostatniej części akcji. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak wyglądała nasza gra. Szanujemy ten punkt.