POJEDYNEK POLSKA - SŁOWENIA W RAMACH PUCHARU DAVISA TYLKO W CANAL+

śr 23 stycznia 2013

W pierwszy weekend lutego startuje tegoroczna rywalizacja w ramach tenisowego Pucharu Davisa – najważniejszych drużynowych rozgrywek w tej dyscyplinie sportu. Między 1 a 3 lutego CANAL+ relacjonować będzie mecz reprezentacji Polski ze Słowenią, nad którym stacja objęła honorowy patronat medialny, a także pojedynek Grupy Światowej Pucharu Davisa Szwajcaria - Czechy.

W weekend 1-3 lutego CANAL+ we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym będzie transmitować mecz reprezentacji Polski ze Słowenią rozgrywany we wrocławskiej Hali Stulecia. Polacy - z Jerzym Janowiczem, Łukaszem Kubotem, a także Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim na czele - awansowali do I Grupy strefy Euroafrykańskiej. Widzowie CANAL+ zobaczą na żywo wszystkie spotkania składające się na pojedynek Polski ze Słowenią. W piątek, 1 lutego relacjonowane będą dwie konfrontacje singlowe, w sobotę, 2 lutego spotkanie deblistów, a 3 lutego kończące rywalizację gry pojedyncze.

Stawką rywalizacji, nad którą CANAL+ objął patronat medialny, jest awans do kolejnej rundy Grupy Euro-Afrykańskiej. Na zwycięzcę tego meczu czeka reprezentacja Republiki Południowej Afryki (mecz odbędzie się w kwietniu). To trzecie w historii starcie „Biało-Czerwonych” ze Słowenią. Oba poprzednie pojedynki kończyły się wynikiem 3:2. W ostatnim z nich to nasza reprezentacja była górą.

W weekend 1-3 lutego abonenci CANAL+ zobaczą także zapowiadający się pasjonująco mecz Grupy Światowej Szwajcaria – Czechy. Z kolei między 8 a 10 lutego stacja zaprezentuje mecz Fed Cup (żeńskiego odpowiednika Pucharu Davisa), w którym Czeszki zagrają z drużyną Australii.

Puchar Davisa to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się w systemie KO (wygrywający awansuje, a przegrywający odpada z dalszej rywalizacji). Każdy mecz (runda) składa się z pięciu spotkań (rubberów): dwa pierwsze to gry singlowe, następnie gra podwójna (debel) i kolejne dwa single, w których biorą udział zawodnicy z początkowych starć zamieniając się przeciwnikami.

NAJBLIŻSZE MECZE PUCHARU DAVISA W CANAL+

POLSKA – SŁOWENIA
Piątek, 1 lutego, od 16:00 mecze singlowe - CANAL+ SPORT HD
Sobota, 2 lutego, od 14:00 mecz deblowy - CANAL+ SPORT HD
Niedziela, 3 lutego, od 12:00 mecze singlowe – CANAL+ SPORT HD

SZWAJCARIA - CZECHY
Piątek, 1 lutego, od 13:00 mecze singlowe - CANAL+ GOL HD
Sobota, 2 lutego, od 16:30 mecz deblowy - CANAL+ WEEKEND HD
Niedziela, 3 lutego, od 12:30 mecze singlowe - CANAL+ WEEKEND HD

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE