Kategoria: liga angielska

Premier League: Arsenal w dziesiątkę zremisował na Stamford Bridge

śr 22 stycznia 2020

Chelsea FC zremisowała u siebie z Arsenalem FC 2:2 (1:0) w meczu 24. kolejki Premier League. "Kanonierzy" przez 64 minuty grali w osłabieniu

Gospodarze objęli prowadzenie na Stamford Bridge w 28.minucie spotkania. Sędzia podyktował bowiem rzut karny za faul Davida Luiza, który obejrzał czerwoną kartkę i opuścił boisko. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jorginho i umieścił futbolówkę w siatce.Mimo gry w osłabieniu, "Kanonierzy" zdołali doprowadzić do wyrównania. Martinelli przeprowadził efektowną akcję indywidualną, przebiegł z piłką niemal przez całe boisko i zakończył swój rajd skutecznym strzałem z bliskiej odległości. Ekipa "The Blues" odzyskała prowadzenie w 85. minucie, a gola strzelił Cesar Azpilicueta. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Calluma Hudsona-Odoi i pewnym uderzeniem trafił w lewy dolny róg. Wydawało się, że gospodarze mają kontrolę nad meczem, ale skutecznie odpowiedział Hector Bellerin. Obrońca uderzył z szesnastego metra w długi róg i zaskoczony Kepa Arrizabalaga nie zdołał odbić piłki. Podopieczni Mikela Artety ma na koncie 30 punktów i zajmują dziesiąte miejsce. Natomiast zespół prowadzony przez Franka Lamparda jest czwarty z dorobkiem 40 punktów.

Jestem z nich bardzo dumny. Pokazali charakter i waleczność, a także widać było przywództwo. Czasami tak jest w piłce nożnej, że ktoś popełnia błąd i dostaje czerwoną kartkę, ale później nie ograniczaliśmy się do bronienia i każdy grał z wiarą w powodzenie. Poczułem w przerwie, że możemy wrócić do gry. Nie spodziewałem się gola strzelonego lewą nogą przez Hectora, ale jestem bardzo zadowolony. To będzie dla tych wszystkich młodych chłopaków wspaniałe doświadczenie. Już wiedzą, że jeśli dasz z siebie maksimum, to wszystko może się zdarzyć.