Kategoria: liga angielska

Premier League: Arsenal wygrał z Evertonem

pn 24 lutego 2020

Arsenal FC pokonał u siebie Everton FC 3:2 (2:2) w meczu 27. kolejki Premier League.

Dla "Kanonierów" to ósme zwycięstwo w tym sezonie. Zespół z Liverpoolu objął prowadzenie już w 1. minucie, kiedy Dominic Calvert-Lewin trafił do siatki głową. Do remisu doprowadził w 27. minucie Edward Nketiah, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony Bukayo Saki."Kanonierzy" wygrywali 2:1 sześć minut później. Pierre-Emerick Aubameyang pokonał Jordana Pickforda precyzyjnym strzałem w sytuacji sam na sam. Tuż przed przerwą goście zdołali wyrównać za sprawą Richarlisona, który zdobył bramkę po zamieszaniu w szesnastce gospodarzy. Zwycięstwo londyńczykom zapewnił na początku drugiej połowie Aubameyang strzałem głową po centrze Nicolasa Pepe. W tabeli Premier League Arsenal FC jest dziewiąty, ma na koncie 37 punktów. Natomiast Everton FC zajmuje jedenastą pozycję z dorobkiem 36 punktów.

Manchester United - Watford 3:0

W poniedziałek, w ostatnim spotkaniu 27. kolejki Liverpool zagra z West Hamem. Transmisja meczu od 20:55 na antenie CANAL+ SPORT.