Kategoria: Premier League

Premier League: derby północnego Londynu na remis

pn 2 września 2019

Arsenal FC zremisował u siebie z Tottenhamem Hotspur 2:2 (1:2) w meczu 4. kolejki Premier League.W pierwszej połowie piłkarze Tottenhamu dwukrotnie wykorzystali błędy rywali w obronie.

W 10. minucie Bernd Leno odbił przed siebie piłkę po strzale Erika Lameli, a skutecznie dobijał Christian Eriksen. Pół godziny później spóźniony z wślizgiem był Granit Xhaka, który sprokurował rzut karny. Jedenastkę na gole pewnym uderzeniem zamienił Harry Kane. "Kanonierzy" od razu ruszyli do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą Alexandre Lacazette mocnym strzałem pokonał Hugo Llorisa. W drugiej połowie gospodarze zaatakowali odważnie i w 71. minucie Pierre-Emerick Aubameyang uciekł defensorom "Kogutów", zdobywając wyrównująca bramkę. Podopieczni Unaia Emery'ego objęli nawet potem prowadzenie, ale gola strzelili ze spalonego. Ostatecznie derby północnego Londynu zakończyły się remisem 2:2.