PSG i Real w 1/4 finału Ligi Mistrzów

cz 10 marca 2016

Chelsea za burtą Champions League! Londyńczycy musieli uznać wyższość Zlatana Ibrahimovicia i spółki. Pewny awans do ćwierćfinału wywalczył madrycki Real.

Liga Mistrzów bez Chelsea

Chelsea uległa u siebie Paris Saint-Germain 1:2 w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn podopieczni Laurenta Blanca także zwyciężyli 2:1 i to oni zagrają w ćwierćfinale najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek Starego Kontynentu.

Rewanż na Stamford Bridge rozpoczął się i przebiegał podobnie jak pierwszy mecz w Paryżu. Mistrzowie Francji już po szesnastu minutach gry objęli prowadzenie, kiedy to świetne zagranie w pole karne Zlatana Ibrahimovica wykorzystał z bliska Adrien Rabiot. Wyrównał jedenaście minut później płaskim strzałem Diego Costa.

Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem po godzinie gry z powodu kontuzji musiał opuścić murawę i od tego momentu mistrzowie Anglii wyraźnie stracili swój animusz, jakim imponowali po zdobyciu wyrównującego gola.

Siedem minut po tym zdarzeniu Thiago Motta kapitalnie zagrał na skrzydło do Angela Di Marii, Argentyńczyk precyzyjnie podał w pole karne do Ibrahimovica i ten tylko dołożył nogę, przesądzając praktycznie o losach tego dwumeczu. Ekipa znad Sekwany potem już do końcowego gwizdka spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń i zasłużenie awansowała do ćwierćfinału.

Cztery zabójcze minuty Realu

Tylko czterech minut potrzebowali piłkarze Realu Madryt, by pokonać 2:0 Romę w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansować do dalszej fazy rozgrywek.

I chociaż obie bramki padły w drugiej części spotkania, to także i w pierwszej Wojciech Szczęsny miał co robić. Polski bramkarz, który rozegrał cały mecz, obronił m.in. strzały Toniego Kroosa czy Luki Modricia.

W 64. minucie Lucas popisał się znakomitym podaniem do Cristiano Ronaldo, który strzałem z niewielkiej odległości przechytrzył Wojciecha Szczęsnego. Od tego momentu "Królewskim" grało się łatwiej. 4 minuty później wynik ustalił Jese. Asystę przy jego golu zaliczył Ronaldo.

Sukces Benfiki

Benfica Lizbona wywalczyła awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Portugalska drużyna pokonała na wyjeździe Zenita Sankt Petersburg 2:1, a pierwsze spotkanie zakończyło się jej wygraną 1:0.

Pierwszego gola strzelił Zenit. W 69. minucie gry Jurij Żyrkow wbiegł z piłką w pole karne i dośrodkował ją do Hulka. Brazylijczyk wykończył akcję celnym strzałem głową. Goście doprowadzili do wyrównania w 85. minucie spotkania. Raul Jimenez oddał mocny strzał z dystansu, a piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Nicolasa Gaitana, który z bliska skierował ją do pustej bramki. Wynik na 2:1 ustalił w doliczonym czasie gry, Anderson Talisca.

Awans Wolfsburga

VfL Wolfsburg pokonało na własnym stadionie KAA Gent 1:0 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedynego gola dla "Wilków" zdobył Andre Schuerrle.

Bramka dla gospodarzy padła kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Julian Draxler dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a akcję wykończył strzałem z bliskiej odległości, Schuerrle. Było to jego siódme trafienie w tym sezonie.

Dzięki wygranej w dwumeczu, drużyna prowadzona przez Dietera Heckinga po raz pierwszy w historii klubu awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami zakończyło się zwycięstwem Wolfsburga 3:2.

Tekst: AS Info / canalplus.pl

Zobacz skróty meczów 1/8 finału Champions League.