Puchar Davisa w nc+: ostatni krok Polski na drodze do Grupy Światowej

śr 16 września 2015

Polscy tenisiści stają przed szansą na historyczny awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa. W decydującej rywalizacji podopieczni Radosława Szymanika zmierzą się w najbliższy weekend z reprezentacją Słowacji. Liderem rywala „biało-czerwonych” jest znajdujący się na 36. miejscu na świecie, Martin Klizan. Mecz odbędzie się w hali Gdynia Arena, a transmisje wszystkich odbywających się od piątku do niedzieli spotkań kibice zobaczą na antenie CANAL+ SPORT2.

Już w piątek, w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce odbędą się dwa mecze singlowe, które transmitowane będą w CANAL+ SPORT2 od 14:30. Na sobotę zaplanowane jest starcie deblistów, które widzowie będą mogli śledzić od 12:40. Ostatni, decydujący dzień rywalizacji, kiedy zaplanowane są dwie gry pojedyncze rozpocznie się na antenie CANAL+ SPORT2 o 11:45. Ekipę dziennikarską nc+ w Gdyni tworzyć będą Bartek Ignacik (gospodarz studia), komentujący wszystkie spotkania Tomasz Wolfke oraz eksperci Dawid Celt i Michał Chmela. Podczas całego weekendu nie zabraknie również gości specjalnych. Reporterką w trakcie zawodów będzie Sonia Śledź.

Polska staje przed wielką szansą awansu do Grupy Światowej Pucharu Davisa. W poprzedniej rundzie „biało-czerwoni” pokonali reprezentację Ukrainy 3-1. Wysoką dyspozycję zaprezentował Michał Przysiężny, który zwyciężył z faworyzowanym Aleksandrem Dołgopołowem. Popularny „Ołówek” wystąpi również w starciu ze Słowacją. Rakietą nr 1 będzie w naszej reprezentacji Jerzy Janowicz. Tenisista pochodzący z Łodzi ostatnio nie prezentował najwyższej formy. W zakończonym niedawno US Open przegrał już w pierwszej rundzie z Pablo Carreną Bustą, hiszpańskim tenisistą sklasyfikowanym obecnie na 60. pozycji w rankingu ATP. Kibice wierzą jednak, że poprowadzi kadrę do sukcesu w Pucharze Davisa.

Najbliżsi przeciwnicy Polaków w drodze do wymarzonej Grupy Światowej plasują się na 17. miejscu w rankingu państw uczestniczących w Pucharze Davisa. Lider Słowaków, Martin Klizan, osiągnął w tym roku najlepszą pozycję w karierze – awansował na 24. miejsce w rankingu ATP. W US Open przegrał w drugiej rundzie z Francuzem, Jeremym Chardym. Zanotował w tym roku dwa bardzo dobre wyniki: wygrał turniej w Casablance oraz doszedł do półfinału w Barcelonie.

W całej historii rozgrywek o Puchar Davisa obie reprezentacje spotykały się tylko raz. W 1996 roku nasi południowi sąsiedzi, na czele z Karolem Kucerą, ograli zawodników Macieja Gumowskiego 4-1. Tamto spotkanie pamięta wspomniany Michał Chmela, który będzie ekspertem nc+ podczas rywalizacji Polski ze Słowacją.

Skład reprezentacji Polski:
Jerzy Janowicz
Michał Przysiężny
Łukasz Kubot
Marcin Matkowski
Kapitan: Radosław Szymanik

Skład reprezentacji Słowacji:
Martin Klizan
Norbert Gombos
Andrej Martin
Igor Zelenay
Kapitan: Miloslav Mecir

Na tenisowe emocje zaprasza dziennikarz nc+, Bartek Ignacik:

Polscy tenisiści, po raz drugi w historii staną przed ogromną szansą awansu do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Tym razem rywalem „biało-czerwonych” będzie Słowacja, rywal teoretycznie łatwiejszy niż Australia. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie w Gdyni, to gdzie? Tej historycznej szansy nie można przegapić!

Plan transmisji meczu Polska – Słowacja w CANAL+ SPORT2

piątek, 18 września
14:30, dwa mecze singlowe
studio: Bartek Ignacik, Michał Chmela
komentarz: Tomasz Wolfke, Dawid Celt

sobota, 19 września
12:40, mecz deblowy
studio: Bartek Ignacik, Dawid Celt
komentarz: Tomasz Wolfke, Michał Chmela

niedziela, 20 września
11:45, dwa mecze singlowe
studio: Bartek Ignacik, Dawid Celt
komentarz: Tomasz Wolfke, Michał Chmela

Reporterką podczas wszystkich meczów rywalizacji Polski ze Słowacją będzie Sonia Śledź.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE