Puchar Davisa w nc+: Polska w drodze do Grupy Światowej

cz 16 lipca 2015

Tenisowa reprezentacja Polski wraca do walki o Grupę Światową Pucharu Davisa. Aby zagrać w spotkaniu decydującym o awansie musi w nadchodzący weekend pokonać reprezentację Ukrainy. Nie będzie to zadanie łatwe. Naprzeciw Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota, Marcina Matkowskiego i Kamila Majchrzaka w szczecińskiej Azoty Arenie stanie najmocniejszy możliwy skład rywali, na czele z Siergiejem Stachowskim i Aleksandrem Dołgopołowem. Wszystkie pojedynki od piątku do niedzieli transmitowane będą w CANAL+ SPORT2. W tych dniach fani tenisa na antenach kanałów nc+ będą mogli również śledzić ćwierćfinałowe starcie Grupy Światowej pomiędzy Wielką Brytanią i Francją.

Mecz Polski z Ukrainą odbędzie się w ramach 2. rundy Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa to pojedynek o baraż do Grupy Światowej i szansę rywalizacji w 2016 roku wśród czołowych 16 zespołów globu. W piątek transmisja na antenie CANAL+ SPORT2 rozpocznie się o 15:30. Tego dnia zaprezentowane zostaną dwa pierwsze spotkania singlistów. W sobotę od 13:55 na tej samej antenie widzowie będą mogli śledzić starcie deblistów, a w niedzielę od 12:45 decydujące gry indywidualne. Gospodarzem studia podczas wszystkich dni rywalizacji będzie Bartek Ignacik. Ekspertem będzie Maciej Synówka. Wydarzenia na korcie skomentują Tomasz Wolfke oraz Filip Urban, a pracą reporterską zajmie się Sonia Śledź.

Przed meczem kibice i eksperci zastanawiają się, w jakiej formie znajduje się Jerzy Janowicz. Po odpadnięciu w pierwszej rundzie Wimbledonu z tureckim tenisistą, Marselem Ilhanem, lider reprezentacji Polski prowadzonej przez Radosława Szymanika ma poprowadzić „biało-czerwonych” do zwycięstwa ze wschodnim sąsiadem. Do tej pory Janowicz dwa razy rywalizował z Aleksandrem Dołgopołowem. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami ukraińskiego tenisisty. Z drugim z singlistów - Siergiejem Stachowskim - najlepszy polski zawodnik jeszcze nigdy nie miał okazji konkurować.

- Jurek na treningach prezentuje się bardzo dobrze. Już nie raz udowadniał, że w meczach reprezentacji daje z siebie wszystko. Liczymy na jego udane występy – mówi Marcin Matkowski, który wraz z Łukaszem Kubotem wystąpi w meczu deblowym.

Ukraińcy nie mogą zaliczyć trwającego sezonu do udanych. Dołgopołow od początku roku zanotował bardzo duży spadek w rankingu (aż o 50 pozycji!), Stachowski cały czas oscyluje wokół miejsca nr 50. Żaden z nich nie wygrał ani jednego turnieju w 2015 roku. Mimo tego Polacy muszą być bardzo uważni. Obaj singliści kapitana Michaiła Filima potrafią bowiem rozegrać znakomite spotkania. Stachowski pokonał w tym sezonie triumfatora Roland Garros, Stanislasa Wawrinkę, a Dołgopołow doszedł do półfinału turnieju w Nottingham.

Kluczowe znaczenie dla przebiegu meczu może mieć również spotkanie deblowe. W tej rywalizacji wyraźnym faworytem wydaje się być polska para Matkowski/Kubot. Szczególnie pierwszy z nich znajduje się ostatnio w znakomitej dyspozycji. Od marca „Matka” występuje na korcie razem z jednym z najlepszych deblistów świata – Nenadem Zimonjiciem. Współpraca Polaka z Serbem układa się bardzo dobrze, co pokazują osiągane przez nich wyniki. Jeden finał, trzy półfinały oraz dwa wielkoszlemowe ćwierćfinały pozwoliły tej parze awansować na 7. miejsce w rankingu Doubles Race.

- Już tylko jednego zwycięstwa brakuje polskim tenisistom, aby znów zagrać w barażach o wymarzoną, do tej pory niedostępną Grupę Światową Pucharu Davisa. Przed Jerzym Janowiczem i spółką trudne, jednak wykonalne zadanie. Mecz Polska – Ukraina to dla fanów tenisa spotkanie, którego nie można przegapić! – mówi Bartek Ignacik.

Oprócz spotkania Polaków w weekend widzowie kanałów nc+ zobaczą w akcji czołowe reprezentacje Pucharu Davisa. W ćwierćfinale Grupy Światowej zmierzą się bowiem Wielka Brytania i Francja, a na korcie pojawią się m.in. niedawny półfinalista Wimbledonu Andy Murray, Gilles Simon i Jo-Wilfried Tsonga oraz chcący potwierdzić dobrą formę na nawierzchni trawiastej Richard Gasquet. Rywalizacja toczyć się będzie na kortach Queens Club w Londynie.

Plan transmisji meczu Polska – Ukraina w CANAL+ SPORT2:

Piątek, 17 lipca
15:30, dwa mecze singlowe
studio: Bartek Ignacik, ekspert: Maciej Synówka
komentarz: Tomasz Wolfke, Filip Urban
reporterka: Sonia Śledź

Sobota, 18 lipca
13:55, mecz deblowy
studio: Bartek Ignacik, ekspert: Maciej Synówka
komentarz: Tomasz Wolfke, Maciej Synówka
reporterka: Sonia Śledź

Niedziela, 19 lipca
12:45, dwa mecze singlowe
studio: Bartek Ignacik, ekspert: Maciej Synówka
komentarz: Tomasz Wolfke, Filip Urban
reporterka: Sonia Śledź

Plan transmisji spotkania Wielka Brytania – Francja w kanałach platformy nc+:

Piątek, 17 lipca
13:25, dwa mecze singlowe, nSport+
komentarz: Żelisław Żyżyński

Sobota, 18 lipca
13:55, mecz deblowy, nSport+
komentarz: Żelisław Żyżyński

Niedziela, 19 lipca
Dwa mecze singlowe:
13:25 – 16:00, nSport+
16:00 – 19:00, kanał 38 platformy nc+
komentarz: Żelisław Żyżyński

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE