Kategoria: Puchar Króla

Puchar Króla: faworyci nie zawiedli

pt 15 stycznia 2016

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów Pucharu Króla. Największą niespodzianką była porażka Deportivo La Coruna z CD Mirandes występującym obecnie w rozgrywkach Segunda Divison. Mecze 1/4 finału Pucharu Króla będą transmitowane w kanałach i serwisach nc+.

Spokojny awans Barcelony

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Espanyol Barcelona 2:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla. Podopieczni Luisa Enrique awansowali tym samym do następnej rundy, gdyż w poprzednim meczu zwyciężyli 4:1.

Bohaterem starcia na Power8 Stadium został Munir El Haddadi. 20-latek zdobył pierwszego gola w 32. minucie rywalizacji, kiedy to minął wychodzącego z bramki Francesco Bardię i ze spokojem posłał piłkę do siatki. Niedługo przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał asystę Aleixa Vidala i ustalił wynik na 2:0.

Derby dla Sevilli

Sevilla FC rozbiła u siebie Betis Sevilla 4:0 (2:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Króla. Triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Europy awansowali tym samym do ćwierćfinału rozgrywek, bowiem w pierwszym meczu zwyciężyli także 2:0.

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan gole w kolejnych derbach Andaluzji strzelali kolejno Jose Antonio Reyes oraz Francuzi Adil Rami, Kevin Gameiro i Gael Kakuta. Oszczędzany przez trenera Unaia Emery'ego Grzegorz Krychowiak tym razem oklaskiwał sukces kolegów z drużyny z ławki rezerwowych.

Bez niespodzianki w Madrycie

Atletico Madryt wygrało przed własną publicznością z Rayo Vallecano 3:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla. Tym samym, podopieczni Diego Simeone awansowali do kolejnej rundy rozgrywek

Kibice zgromadzeni na Estadio Vicente Calderon na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 40.minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Angel Correa, a asystował mu Yannick Carrasco.

W 80. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Antione Griezmann. W doliczonym czasie gry Francuz podwoił swój dorobek strzelecki i ustalił wynik rywalizacji.