Puchar Króla: za nami pierwsze mecze 1/8 finału

cz 7 stycznia 2016

Grzegorz Krychowiak wpisał się na listę strzelców, a jego Sevilla wygrała 2:0 derbowy mecz z Betisem w 1/8 finału Pucharu Króla. W innym pojedynku klubów z jednego miasta Barcelona pewnie pokonała 4:1 Espanyol. W rywalizacji Atletico z Rayo i Athletic z Villarreal sprawa awansu pozostaje otwarta. Rewanżowe mecze w kanałach sportowych nc+ w przyszłym tygodniu.

Debiut Ardy Turana, dwa gole Messiego

FC Barcelona pokonała u siebie Espanyol Barcelona 4:1 (2:1) w środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla. Na Camp Nou rozpoczęło się od niespodziewanego prowadzenia gości. Po zaledwie dziewięciu minutach gry gola dla "Papużek" zdobył Ekwadorczyk Felipe Caicedo.

Zimny prysznic podział mobilizująco na "Blaugranę", która niedawno z lokalnym rywalem straciła punkty w meczu Primera Division. Jeszcze przed przerwą straty z nawiązką odrobił Leo Messi, który dwukrotnie trafił do siatki, a cztery minuty po zmianie stron po zagraniu Argentyńczyka wynik podwyższył Gerard Pique.

Espanyol kończył mecz w podwójnym osłabieniu. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Paragwajczyk Hernan Perez, a zaledwie cztery minuty później arbiter od razu wyrzucił z boiska Senegalczyka Pape Diopa.

Podopieczni Luisa Enrique dobili przeciwnika dopiero dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, kiedy to efektowne zwycięstwo przypieczętował jeszcze Brazylijczyk Neymar. Rewanż na Estadi Cornella-El Prat odbędzie się w środę 13 stycznia (transmisja na żywo od 20:55 w CANAL+ SPORT2).

Luis Enrique zadowolony z występu

Po spotkaniu trener "Blaugrany", Luis Enrique przyznał, że jest usatysfakcjonowany wynikiem
.
- Naszym celem było utrzymać płynną grę i zapewnić kibicom jak najlepsze widowisko. Myślę, że udało się to, choć wiatr przeszkadzał w grze powietrznej - powiedział 45-letni trener cytowany przez dziennik "AS".

- Tempo gry było bardzo dobre. Czuję się usatysfakcjonowany, ponieważ wynik pokazuje, że byliśmy lepsi. Uważam, że jest on dość niski, ale uzyskaliśmy go przeciwko drużynie, która dobrze się broniła - dodał.

- Jestem zadowolony z debiutu Ardy Turana i Aleixa Vidala. To oczywiste, że minęło trochę czasu, odkąd obaj rywalizowali na boisku. Zapewniają nam nowe rozwiązania, a Aleix rozegrał bardzo dobre minuty - zaznaczył.

Gol Krychowiaka, pewna wygrana Sevilli

Betis Sevilla uległ przed własną publicznością Sevilla FC 0:2 (0:1) w środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla. Na Estadio Benito Villamarin w derbach Andaluzji w składzie gości cały mecz zaliczył Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski cztery minuty po przerwie zdobył drugiego gola dla przyjezdnych, a jedenaście minut później zobaczył żółtą kartkę.

Wcześniej w pierwszej połowie prowadzenie dla triumfatorów ostatniej edycji Ligi Europy uzyskał celnym strzałem Duńczyk Michael Kroehn-Dehli. Miejscowi mieli doskonałą okazję na zmniejszenie strat, ale dziewięć minut przed końcem rzut karny zmarnował Ruben Castro.

Zwycięstwo 2:0 na wyjeździe praktycznie przesądza sprawę awansu do ćwierćfinału na korzyść podopiecznych Unaia Emery'ego. Rewanż, który odbędzie się we wtorek, 12 stycznia. na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, wydaje się w tej sytuacji formalnością (transmisja na żywo od 22:00 w CANAL+ SPORT2).

Baskowie lepsi od Żółtej Łodzi Podwodnej

Piłkarze Athletic Bilbao odrobili dwa gole straty i ostatecznie pokonali na własnym terenie w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla ekipę Villarreal CF 3:2 (0:2). Decydujące o triumfie trafienie gospodarze zanotowali w 81. minucie rywalizacji.

Bramki w tym spotkaniu dla prowadzonych przez Marcelino przyjezdnych zdobyli odpowiednio Leo Baptistao oraz Samuel. Natomiast na listę strzelców po stronie Basków wpisywali się Inaki Williams, doświadczony Aritz Aduriz i Aymeric Laporte.

Dodatkowo warto zaznaczyć, iż goście kończyli ten mecz w osłabieniu, po tym jak w samej końcówce starcia na San Mames drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał 25-letni hiszpański obrońca Villarreal CF, Mario Gaspar. Rywalizacja rewanżowa odbędzie się 13 stycznia (środa). Pierwszy gwizdek arbitra nad El Madrigal rozbrzmi o godzinie 20:30 czasu polskiego (transmisja na żywo w kanale 38 platformy nc+ od 20:25, retransmisja od 23:00 w CANAL+ SPORT).

Rayo powstrzymało Atletico

Rayo Vallecano zremisowało u siebie z Atletico Madryt 1:1 (1:0) w ostatnim w środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla.

Na Campo de Futbol de Vallecas gospodarze objęli prowadzenie dziesięć minut przed przerwą, kiedy to precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Nacho Martinez. Wyrównał dwadzieścia minut po zmianie stron Saul Niguez, kończąc płaskim strzałem świetną akcję całego zespołu. Rewanż odbędzie się w czwartek, 14 stycznia na Estadio Vicente Calderon (transmisja na żywo od 20:55 w CANAL+ SPORT2).

Tekst: AS Info / canalplus.pl