Puchar Króla: zwycięstwa Barcelony i Sevilli

pt 22 stycznia 2016

Za nami wszystkie ćwierćfinałowe spotkania Pucharu Króla. Planowane zwycięstwa odniosły zespoły Barcelony i Sevilli. Zawiodła Valencia, która na własnym stadionie w starciu z Las Palmas zdołała jedynie zremisować.

Zwycięstwo Barcelony na San Mames

Athletic Bilbao przegrał przed własną publicznością z FC Barceloną 1:2 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Króla.

Kibice zgromadzeni na San Mames na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 18. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Munir El Haddadi, a asystował mu Ivan Rakitić. 6 minut później prowadzenie gości podwyższył Neymar.

W końcówce rywalizacji kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Artiz Aduriz. Tym samym, 34-latek ustalił wynik spotkania. Sytuacja Basków jest bardzo trudna - aby myśleć o awansie będą musieli na Camp Nou co najmniej dwa gole.

Rewanż na Camp Nou zostanie rozegrany 27 stycznia o godzinie 20:00.

Mirandes tym razem bez niespodzianki

Sevilla pokonała przed własną publicznością CD Mirandes 2:0 w czwartkowym spotkaniu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Króla.

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan trener Unai Emery tym razem oszczędzał Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik reprezentacji Polski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie dopiero osiem minut przed końcem.

Gola dającego prowadzenie ekipie z Andaluzji zdobył po dwudziestu minutach gry Francuz Steven N'Zonzi. Zwycięstwo przypieczętował dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry Victor Vitolo. Rewanż odbędzie się 28. stycznia na boisku drugoligowca.

Słaby mecz Valencii

Valencia jedynie zremisowała przed własną publicznością z Las Palmas 1:1. To z pewnością duży sukces dla zawodników gości, którzy zajmują dopiero 16. miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Gary Neville nie może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Losy awansu rozstrzygną się 28. stycznia na boisku beniaminka Primera Division.

Na Estadio Mestalla goście z Wysp Kanaryjskich nieoczekiwanie objęli prowadzenie siedem minut przed przerwą, kiedy to niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Francuz Wilfiried Zahibo. Szesnaście minut po zmianie stron wyrównał Paco Alcacer, wykorzystując precyzyjne dogranie Daniela Parejo.

W czwartym meczu 1/4 finału Celta Vigo bezbramkowo zremisowała z Atletico Madryt.

Celta Vigo - Atletico Madryt 0:0

Na transmisje meczów rewanżowych 1/4 finału Pucharu Króla zapraszamy do kanałów i serwisów nc+.