Rafał Wolski przed hitem Legia - Lech

pt 23 października 2015

W niedzielę przy ulicy Łazienkowskiej zobaczymy najlepsze w ostatnim czasie polskie drużyny - na hit 13. kolejki Ekstraklasy, czyli starcie wicemistrza z mistrzem Polski zaprasza dziennikarz nc+, Rafał Wolski.

Interesować się rozgrywkami Ekstraklasy i nie obejrzeć meczu Legia-Lech? Tego nie da się wytłumaczyć, tego nie da się uzasadnić. Mamy do czynienia z pozycją obowiązkową! To klasyk. Nie ma znaczenia, że są w Polsce kluby, które po tytuł mistrzowski sięgały częściej niż drużyny z Warszawy i Poznania. Znane powiedzenie "Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz" można rozciągnąć na ostatni sezon czy poprzednie dwa - trzy lata. Nawet trzeba to zrobić by, w miarę racjonalnie, ocenić funkcjonowanie i jakość danego projektu. W poprzednich trzech sezonach nikt nie był w stanie pozbawić Legię i Lecha pierwszego bądź drugiego miejsca na finiszu. To one są na szczycie polskiej piłki.

Tak, teraz gdzieniegdzie słychać pewnie pusty śmiech. Bo w tej chwili na szczycie jest Piast, a Kolejorz stanowi ostatni wers w ligowej wyliczance. Tyle, że po dwunastu kolejkach nikt niczego nie wygrywa, nikt też nie ponosi ostatecznej porażki. To nie ten czas. Na marginesie, o wiele łatwiej w piłce i w życiu o chwilowy sukces, jakąś dobrą passę niż o powtarzalność i stabilną, wieloletnią obecność w ścisłej czołówce.

Krótko mówiąc, nie dam się teraz wciągnąć w żadną rozmowę na temat ewentualnych wielkich porażek Legii i Lecha w sezonie 2015/16. Gra trwa, a obie drużyny mają potencjał na kontynuowanie sukcesów z lat 2013-2015. W niedzielę przy ul. Łazienkowskiej zobaczymy najlepsze w ostatnim czasie polskie drużyny. Wicemistrz traci osiem punktów do lidera? Mistrz nie dysponuje już marginesem błędu? Wszystko się zgadza. Dlatego właśnie mecz Legia-Lech obejrzy każdy sympatyk futbolu. W dodatku z zapartym tchem.

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK