Rekordowa oglądalność hitu jesieni TME w NC+

pn 22 września 2014

Niedzielny mecz na szczycie T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków – Legia Warszawa cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem widzów nc+. Szlagier jesieni obejrzało w CANAL+ Sport ponad 335 tysięcy kibiców. To najlepszy w tym roku wynik oglądalności meczu polskiej ligi w kanałach sportowych platformy nc+, które w sezonie 2014/2015 transmitują rozgrywki TME na wyłączność.


W 9. kolejce T-Mobile Ekstraklasy doszło do konfrontacji lidera tabeli z mistrzem Polski. Spotkanie to przyciągnęło komplet publiczności na stadion Wisły, a także rekordową widownię przed telewizory. Transmisję w CANAL+ Sport oglądało w niedzielny wieczór ponad 335 tysięcy widzów*. Jest to najwyższa oglądalność spotkania ekstraklasy w kanałach platformy nc+ od rozegranego w październiku 2013 roku meczu Lech Poznań – Legia Warszawa.

- Widownia T-Mobile Ekstraklasy w tym sezonie systematycznie rośnie. Większość meczów ogląda w kanałach nc+ średnio co najmniej 100 tysięcy widzów. Cieszy nas niedzielny rekord, który…może nie utrzymać się zbyt długo. Już w sobotę, 27 września o 20:30 w CANAL+ Sport starcie mistrza z wicemistrzem Polski, a więc szlagierowo zapowiadająca się konfrontacja Legia – Lech – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji i PR nc+.

W obecnym sezonie, w którym mecze T-Mobile Ekstraklasy transmitowane są ekskluzywnie w kanałach sportowych platformy nc+, najwyższą oglądalność zanotowano dotychczas podczas spotkania 6. kolejki Legia – Korona Kielce, które obejrzało w CANAL+ Sport ponad 214 tys. widzów.

---

*Dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK