Rekordowa oglądalność piłkarskich klasyków na 20. urodziny CANAL+

pn 23 marca 2015

Niedzielne El Clasico pomiędzy FC Barceloną i Realem Madryt uzyskało w CANAL+ Sport rekordową średnią oglądalność sięgającą blisko 479 tysięcy widzów. To najwyższy wynik w historii transmisji meczów ligi hiszpańskiej w nc+ i zarazem najlepszy w tym sezonie jeśli chodzi o widowiska sportowe. Poprzedzające tę relację spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa zobaczyło średnio blisko 413 tysięcy kibiców, co jest najwyższym rezultatem w historii transmisji meczów polskiej ligi na antenach kanałów platformy. Oba mecze były relacjonowane w ramach świętowania 20. urodzin CANAL+.W miniony weekend CANAL+ uroczyście obchodził 20-lecie funkcjonowania w Polsce. Z tej okazji w niedzielę stacja transmitowała szlagierowe mecze piłkarskie z boisk czołowych lig europejskich oraz T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt miało pasjonujący przebieg i przyciągnęło przed ekrany rekordową widownię. Mecz komentowany z Camp Nou przez dziennikarza nc+ Rafała Wolskiego i eksperta platformy Grzegorza Mielcarskiego, zakończył się wygraną gospodarzy 2:1. Średnia oglądalność tej konfrontacji w CANAL+ Sport wyniosła blisko 479 tysięcy widzów*, co stanowi najlepszy wynik w historii transmisji meczów La Liga. Jednocześnie, to najchętniej oglądane wydarzeniem sportowe w tym roku w nc+. Poprzednim rekordem El Clasico był mecz rozegrany w marcu 2014, który oglądało 414 tysięcy kibiców.

Transmisję hitu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa (również zakończonego zwycięstwem gospodarzy 2:1) w CANAL+ Sport obejrzało prawie 413 tysięcy kibiców*. To najlepszy wynik oglądalności meczu polskiej ligi w kanałach sportowych platformy nc+ od początku jej istnienia. Poprzednim najlepiej oglądanym spotkaniem była rywalizacja tych samych drużyn rozegrana 27 października 2013. Oglądało ją wówczas ponad 409 tysięcy widzów.

20. urodziny CANAL+ miały dla kibiców sportowych kulminacyjny moment w niedzielę, kiedy podczas trwającego ponad 11 godzin specjalnego wydania programu „Liga+ Extra” z widzami spotkali się Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski. Wraz z ekspertami, m.in. Maciejem Murawskim, Tomaszem Wieszczyckim, Kazimierzem Węgrzynem i Krzysztofem Przytułą, zabrali kibiców w pełną ciekawostek podróż po siedzibie oraz historii stacji, jak również wyjątkową wyprawę po europejskich stadionach. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji dla kibiców w internecie. Uruchomiona została specjalna strona, na której kibice mogli m.in. zobaczyć plan transmisji, dodatkowe materiały filmowe i dokładne statystyki spotkań. Na profilach CANAL+ Sport w serwisach Facebook i Twitter prowadzone były relacje „na żywo” ze szlagierowych meczów, a także umieszczane były unikatowe materiały filmowe z historii CANAL+.

---

* Dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE