Kategoria: Ekstraklasa

Remisowa niedziela

nd 13 marca 2016

Niedziela w Ekstraklasie przyniosła dwa remisy w stosunku 1:1. Najmniej zadowoleni z jednego punktu byli zdecydowanie piłkarze Lechii Gdańsk.

Końcówka kontrowersji

Przez pierwsze trzy minuty działo się więcej niż w niejednym spotkaniu Ekstraklasy - powiedział Żelisław Żyżyński. Najważniejsze, że na dobrych trzech minutach się nie skończyło. Tempo przez cały mecz było bardzo wysokie. Wynik otworzył w pierwszej połowie Rafał Murawski, który ostatnio złapał… reprezentacyjną formę. Odpowiedział mu w 55. minucie Łukasz Piątek. I to jak odpowiedział… Były piłkarz Polonii Warszawa bez zastanowienia kropnął lewą nogą z 25. metrów wprost w okienko bramki Kudły. Piątek dawno nie miał tak dobrych tygodni. Przed tygodniem gol w starciu ze Śląskiem, dziś trafienie z Pogonią. Chyba jedno z najpiękniejszych w całej karierze pomocnika Zagłębia.

Mecz zakończył się wielką kontrowersją. W ostatniej akcji sędzia Raczkowski nie uznał gola strzelonego przez gospodarzy. Czy podjął prawidłową decyzję?

Zagłębie - Pogoń 1:1
"Największy + meczu" - Rafał Murawski

TurboKasprzik

Po takim występie Grzegorz Kasprzik otrzymuje tytuł Turbo bez występu w Turbokozaku. Bramkarz Górnika Zabrze wyprawiał cuda na linii bramkowej i uratował punkt dla swojego zespołu. To, co zrobiła Lechia często nazywa się jednym słowem: frajerstwo. Podopieczni Piotra Nowaka grając w przewadze nie potrafili dobić rywala i przypieczętować zwycięstwa. Co więcej, stracili gola po stałym fragmencie gry. Kibiców Górnika w końcówce spotkania w euforię wprowadził Bartosz Kopacz, dla którego był to trzeci gol w tym sezonie. Tomasz Wieszczycki, dosadnie:

Górnik Z. - Lechia 1:1