Kategoria: boks zawodowy

Rewanż Carla Frocha z Georgem Grovesem na żywo w nc+

cz 29 maja 2014

31 maja w Londynie odbędzie się rewanżowy pojedynek o pasy mistrzowskie federacji WBA i IBF w kategorii superśredniej. Carl Froch i George Groves skrzyżują rękawice w obecności 80 tysięcy widzów na słynnym stadionie Wembley. Transmisja pasjonująco zapowiadającego się starcia od 22:15 w CANAL+ Family.

Żywa legenda brytyjskiego boksu, Carl Froch, zmierzy się ze wschodzącym talentem – niepokonanym do ostatniego starcia Georgem Grovesem. 36-letni mistrz w dotychczasowych 34 walkach zwyciężył 32 razy, w tym aż 22. krotnie przez nokaut. George Groves to rodząca się gwiazda brytyjskiego i światowego pięściarstwa. W zawodowej karierze stoczył 20 pojedynków, aż 15. krotnie zwyciężył przez nokaut. Przegrał dotychczas tylko raz… z Frochem.

Pierwszy pojedynek Carla Frocha z Georgem Grovesem odbył się w listopadzie 2013 roku w Nottingham i zakończył bardzo kontrowersyjną decyzją sędziowską o przerwaniu walki w 9. rundzie ze względu na rzekomą możliwość nokautu Georga Grovesa. Werdykt o technicznym nokaucie i zwycięstwie broniącego pasów mistrzowskich Frocha wywołał liczne dyskusje. Stało się jasne, że obaj zawodnicy staną do rewanżu. Wybór padł na datę 31 maja, a ogromne zainteresowanie ze strony kibiców i brak zgody pretendenta do tytułu na pojedynek w Nottingham, sprawiły, że zapadła decyzja o przeprowadzeniu walki na stadionie Wembley.

Pięściarski wieczór w CANAL+ Family rozpocznie się o 22:15. Wydarzenia z ringu ustawionym na stadionie Wembley komentować będą Bartosz Gleń i były medalista olimpijski Krzysztof Kosedowski.

Walka, określana przez ekspertów i kibiców jako kolejna „Bitwa o Wielka Brytanię” zapowiada się niezwykle emocjonująco. Kontrowersje sprawiły, że między obozami obu świetnych pięściarzy zaiskrzyło jeszcze mocniej. W ringu zapowiada się więc walka do upadłego.

Gala pięściarska ze stadionu Wembley
sobota, 31 maja, 22:15, CANAL+ Family
walka wieczoru Carl Froch – George Groves, o mistrzostwo federacji WBA i IBF w kategorii superśredniej
komentują: Bartosz Gleń, Krzysztof Kosedowski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE