Ruch włada na Śląsku

nd 21 lutego 2016

Wielkie Derby Śląska dla Ruchu Chorzów! "Niebiescy" pokonali Górnika Zabrze 2-0 po golach Pawła Oleksego i Kamila Mazka. Zabrzanie pozostają na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Waldek King

Nie mamy żadnych wątpliwości, że mecz wygrała drużyna lepsza - podsumował Rafał Wolski.

Najważniejszym momentem Wielkich Derbów Śląska była końcówka pierwszej połowy. Kiedy wydawało się, że zespoły zejdą do szatni przy wyniku 0:0, Paweł Oleksy pokonał Radosława Janukiewicza. Oleksy w tym sezonie ma patent na Górnika – w jesiennej części rozgrywek również trafił do siatki zabrzan. W drugiej części gry goście udowodnili, że zasługują na komplet punktów. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie stworzyli żadnej stu procentowej okazji do strzelenia gola. Co więcej, grę nadal prowadzili piłkarze Waldemara Fornalika. 10 minut przed końcem spotkania na 2-0 podwyższył Kamil Mazek. Ruch drugi raz w tym sezonie okazał się lepszy od Górnika, który pozostał na ostatnim miejscu w tabeli.

Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 0:2
Największy „+” meczu - Mariusz Stępiński

Kuchy King

W drugim niedzielnym spotkaniu Legia wygrała w Lubinie z Zagłębiem 2-1. Goście perfekcyjnie wykorzystali błędy defensywne ekipy Piotra Stokowca. Ofensywna gra gospodarzy naprawdę mogła się podobać. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Michał Kucharczyk, który zdobył gola na 2-0 i asystował przy bramce Prijovicia. Legia traci już tylko punkt do lidera z Gliwic.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2