Rugby w nc+: startuje kolejny sezon Pucharu Sześciu Narodów

pt 6 lutego 2015

W najbliższy weekend rozpoczyna się długo wyczekiwana przez fanów rugby rywalizacja o Puchar 6 Narodów. To najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej rugby na Półkuli Północnej. Jak co roku wezmą w nim udział Anglia, Francja, Włochy, Walia, Szkocja i Irlandia. Wszystkie mecze trwającego do 21 marca prestiżowego cyklu transmitowane będą na antenach kanałów sportowych nc+.Mecze Pucharu 6 Narodów prezentowane będą na antenach CANAL+ Sport, CANAL+ Family i CANAL+ Family 2. Widzowie zobaczą w całości wszystkie 15 zaplanowanych spotkań. Już w najbliższy piątek, 6 lutego w inauguracyjnym starciu Walia zmierzy się na Millenium Stadium w Cardiff z Anglią (CANAL+ Sport, 21:00). Dzień później w CANAL+ Family relacjonowane będą dwie pozostałe konfrontacje 1. kolejki: Włochy – Irlandia (Stadio Olimpico w Rzymie, 15:25) i Francja – Szkocja (Stade de France pod Paryżem, 17:55). Tylko na stadionach mecze obejrzy 235 tysięcy widzów, przed telewizorami wiele milionów, bo transmisje przewidziane są do ponad 130 krajów.

Określana jako nieoficjalne mistrzostwa Europy rywalizacja to najważniejsze, cykliczne zawody międzynarodowe na Starym Kontynencie. To zarazem najstarszy turniej rugby na świecie. Six Nations Cup rozgrywany będzie w obecnej formule już po raz 16. Jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze turnieje (Five Nations Cup, a wcześniej Home Nations Championship) to już 121. edycja.

Tegoroczne zmagania o Puchar 6 Narodów na antenach kanałów sportowych nc+ komentować będzie Robert Małolepszy, doświadczony dziennikarz, kiedyś zawodnik rugby. Wspierać go będą były wieloletni trener, a wcześniej kapitan reprezentacji Polski Andrzej Kopyt, oraz były reprezentant Polski, dziś menedżer Budowlanych Łódź Krzysztof Serafin.

- Rok 2015 będzie rokiem rugby. Jesienią w Anglii rozegra się rugowy mundial – trzecia co do wielkości sportowa impreza na Kuli Ziemskiej. Cała szóstka uczestników rywalizacji o Puchar Sześciu Narodów stanie też do walki o Puchar Świata. Irlandia, Anglia, Walia i Francja z nadziejami na medal. Te same ekipy będą zapewne liczyły się w walce o prymat w Europie. Fachowcy stawiają na Irlandię, która świetnie wypadła w jesiennych test meczach, ale Puchar Sześciu Narodów to taka impreza, w której nigdy nie można z góry wytypować kandydata do zwycięstwa. Każdy mecz to wydarzenie, każdy mecz to walka przez osiemdziesiąt minut. Ostrzegam, kto raz spróbuje rugby, już się od niego nie uwolni. Ta gra uzależnia! – mówi Robert Małolepszy, ekspert nc+.

TERMINARZ ROZGRYWEK PUCHARU 6 NARODÓW 2015

1. kolejka

piątek, 6 lutego
godz. 21.00: Walia - Anglia
sobota, 7 lutego
godz. 15:30: Włochy - Irlandia
godz. 18:00: Francja - Szkocja

2. kolejka

sobota, 14 lutego
godz. 15:30: Anglia - Włochy
godz. 18:00: Irlandia - Francja
niedziela, 15 lutego
godz. 16:00: Szkocja – Walia

3. kolejka

sobota, 28 lutego 2015
godz. 15:30: Szkocja - Włochy
godz. 18:00: Francja - Walia
niedziela, 1 marca
godz. 16:00: Irlandia - Anglia

4. kolejka

sobota, 14 marca
godz. 15:30: Walia - Irlandia
godz. 18.00: Anglia - Szkocja
niedziela, 15 marca
godz. 16:00: Włochy - Francja

5. kolejka

sobota, 21 marca
godz. 13:30: Włochy - Walia
godz. 15:30: Szkocja - Irlandia
godz. 18:00: Anglia - Francja

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE