Kategoria: Ekstraklasa

Rywalizacja bramkarzy w Lechu Poznań

śr 29 czerwca 2016

Latem kadrę bramkarzy poznańskiego zespołu wzmocnił jednak Matus Putnocky, który wcześniej występował w Ruchu Chorzów. Słowak podobnie jak Burić był pierwszym bramkarzem w swoim klubie.

Okres przygotowawczy to dla Jasmina Buricia okazja, aby udowodnić, że to on powinien być pierwszym bramkarzem poznańskiego Lecha. Cały czas trwa bowiem rywalizacja o to, kto znajdzie się w wyjściowym składzie na mecz ligowy ze Śląskiem Wrocław - czytamy na oficjalnej stronie Kolejorza.

W poprzednim sezonie rola Buricia w klubie była niepodważalna. Zagrał ponad pięćdziesiąt spotkań i był pierwszym golkiperem Kolejorza.

Zbliżający się początek sezonu coraz mocniej przypomina o tym, że rywalizacja na pozycji bramkarza w poznańskim zespole będzie bardzo wyrównana. Obaj golkiperzy chcą i mają nadzieję, że to oni zostaną wybrani do wyjściowego składu na pierwszy mecz ligowy.

Burić wielokrotnie musiał radzić sobie w Lechu z rywalizacją. Ta cały czas mobilizuje go do jeszcze cięższej pracy.

Ona jest pożyteczna i potrzebna zawodnikom. Wykorzystuje ją do podnoszenia swoich umiejętności. To sytuacja bardzo dobra dla drużyny, która na pewno na tym skorzysta - mówi Bośniak w rozmowie z oficjalną witryną klubu z Wielkopolski.

Od blisko trzech tygodni ma on okazję pracować z Putnockym, którego wcześniej znał jedynie z boiska. Burić bardzo pozytywnie wypowiada się o swoim nowym koledze z zespołu. - Każdy z nas walczy o swoje, ale muszę powiedzieć, że Matus to dobry bramkarz i człowiek. Mam nadzieję, że pozytywna atmosfera między nami utrzyma się na zawsze - podkreśla bramkarz.

Tekst: AS Info / canalplus.pl

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE