Śląsk lepszy od Wisły!

pt 12 lutego 2016

Śląsk pokonał Wisłę 1-0 po golu Tomasza Hołoty. "Trzy punkty dla wrocławian to wielki skarb" - stwierdził Kazimierz Węgrzyn.

We Wrocławiu z bardzo ciepłym przyjęciem spotkał się były trener Śląska, a obecnie Wisły, Tadeusz Pawłowski. Kibice gospodarzy przygotowali specjalną "sektorówkę" poświęconą Pawłowskiemu.

Podczas "Super Piątku" Cezary Olbrycht i jego goście zastanawiali się, czy trener Szukiełowicz nie przesadził z obciążeniami podczas zimowego zgrupowania. Treningi, jak widać na poniższym nagraniu, nie należały do najłatwiejszych... ;)

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Wisła:

Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Uryga, P{ietrzak - Bałaszow, Boguski, Guerrier - Ondrasek

Śląsk:
Pawełek - Zieliński,Celeban, Dvali, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley - Dankowski, Morioka, Gosztonyi - Biliński

Wisła wystąpiła we Wrocławiu bez Pawła Brożka, za to z nowymi nabytkami: Zdenkiem Ondraskiem, Witalijem Bałaszowem oraz... Tadeuszem Pawłowskim, który jeszcze niedawno był trenerem Śląska. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Japończyk Ryota Morioka, który według doniesień medialnych, może być jednym z najlepszych środkowych pomocników naszej ligi.

Takich piłkarzy brakuje w polskiej lidze, zobaczymy czy poradzi sobie w naszych warunkach - mówił Kamil Kosowski

Mecz rozpoczął się od... błędu Mariusza Pawełka, który na szczęście dla bramkarza Śląska pozostał bez konsekwencji. W 6. minucie, po ciekawym rozegraniu rzutu rożnego, z 16. metra minimalnie niecelnie uderzał nowy nabytek gospodarzy, Andras Gosztonyi. Kilkanaście minut później pierwszy raz z dobrej strony pokazał się Japończyk, Morioka, który groźnie uderzył z dystansu. Nasze kamery dostrzegły na trybunach grupkę japońskich fanów wspierających piłkarza pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Wisły. Po strzale Rafała Boguskiego piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika "Białej Gwiazdy".

Krzysiek Marciniak ma ważną radę dla Japończyka, który nie zdążył poznać realiów naszej Ekstraklasy...

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. W 52. minucie po bardzo dobrym podaniu Bałaszowa, w sytuacji sam na sam z Pawełkiem znalazł się Rafał Boguski. Trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później tuż obok bramki uderzył Ondrasek. W 66. minucie byliśmy świadkami kolejnego... gola ze spalonego. Piłkę do bramki wpakował Morioka, jednak wcześniej na pozycji spalonej znalazł się Kamil Biliński. 60 sekund później znakomitą kontrę wyprowadzili goście. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bałaszow.

Brakuje mi w obu zespołach dyrygenta, kogoś kto w trudnych momentach weźmie ciężar gry na swoje barki - mówił, kwadrans przed zakończeniem spotkania, Kazimierz Węgrzyn.

W 79. minucie byliśmy świadkami następującej sytuacji - jeden z graczy Śląska dośrodkował w pole karne, piłkę niefortunnie przedłużył Maciej Sadlok i... gola głową zdobył Tomasz Hołota. Tak brzmi historia pierwszego gola w 2016 roku w Ekstraklasie! Trzy punkty zostały we Wrocławiu, również dzięki dobrej grze Mariusza Pawełka, który w doliczonym czasie gry obronił dobry strzał Bałaszowa. Trzecie zwycięstwo z rzędu Śląska stało się faktem!

Uważnie obserwowaliśmy grę Morioki i... z pewnością drzemie w nim duży potencjał, ale do umiejętnosci Tsubasy jeszcze trochę mu brakuje ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

W pierwszym piątkowym spotkaniu Ruch Chorzów zremisował z Zagłębiem Lubin 0-0. Z remisu zadowolony był szkoleniowiec gości, Waldemar Fornalik.