Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

Śląsk nadal liderem

wt 27 sierpnia 2019

Po sześciu kolejkach PKO Ekstraklasy jedyną drużyną bez porażki jest Śląsk Wrocław. Podopieczni Vitezslava Lavicki są liderem tabeli z dorobkiem 14 punktów na koncie.

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 2:3

ŁKS Łódź przegrał u siebie z Legią Warszawa 2:3 (1:0) w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gości to trzecia wygrana w sezonie. Legia po sześciu kolejkach ma na koncie 10 punktów, co daje jej ósme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dwa gole dla mistrzów Polski zdobył, powracający do formy, Jarosław Niezgoda. Podopieczni Aleksandara Vukovicia w dobrych humorach przystąpią do rewanżowego meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko Glasgow Rangers. ŁKS przegrał czwarty mecz w tym sezonie i prawie nikt już nie pamięta o dobrym początku zawodników Kazimierza Moskala.

Jestem zadowolony ze zwycięstwa w takich okolicznościach na trudnym terenie. Mocno zmieniliśmy dziś skład. ŁKS grał bardzo dobrze, ale my potrafiliśmy tworzyć okazje. Z nadziejami spoglądamy na czwartkowe spotkanie z Rangers FC. Takie zwycięstwa świadczą o charakterze i mentalności mojego zespołu. Bez tego nie da się zwyciężyć. W przerwie w szatni powiedziałem, że ten mecz jest do wygrania. To jednak nie nastąpiłoby bez wiary tych, którzy są na boisku. Brawa dla moich zawodników.
Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1

Lechia Gdańsk zremisowała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:1 (0:1) w drugim sobotnim spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Podopieczni Piotra Stokowca po czwartym podziale punktów w tym sezonie przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli. Dwukrotni mistrzowie Polski natomiast zremisowali po raz drugi w bieżących rozgrywkach i umocnili się nieznacznie na pozycji lidera klasyfikacji. Wynik otworzyli goście w 38. minucie za sprawą Przemysława Płachety. W drugiej połowie, po znakomitej indywidualnej akcji, odpowiedział Sławomir Peszko. Śląsk kontynuuje najlepszą passę w historii klubu. Wrocławianie nie przegrali w Ekstraklasie jedenastu spotkań z rzędu.

Czujemy niedosyt, bo wszyscy oczekiwaliśmy zwycięstwa. Śląsk postawił trudne warunki, był drużyną dobrze zorganizowaną. W ataku pozycyjnym nie grało nam się łatwo. Rywal wyprowadzał groźne kontry, a w defensywie dobrze sobie radził. Jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej, jeszcze szybciej, bo tego w pierwszej połowie nam zabrakło. Za mało konkretów było w polu karnym, bo akcje wieloma momentami dobrze budowaliśmy. Szkoda, ale druga połowa napawa optymizmem. Zrobimy wszystko, aby wrócić na ścieżkę zwycięstw, szczególnie na swoim stadionie, bo to jest motor napędowy do wszystkiego.
Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk

Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:3

Raków Częstochowa przegrał z Lechem Poznań 2:3 (0:2) w ostatnim sobotnim spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Beniaminek doznał w ten sposób czwartej porażki w tym sezonie i pozostał na jedenastej lokacie w tabeli. "Kolejorz" natomiast po trzecim zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji. Dwa gole dla Lecha zdobył w tym spotkaniu Christian Gytkjaer. Marek Papszun, trener Rakowa, powiedział po tym spotkaniu, że podopieczni Dariusza Żurawua to najlepsza drużyna z jaką zmagał się w tym sezonie jego zespół. Beniaminkowi do wywalczenia jednego punktu zabrakło kilku minut. Gola na 3-2 Duńczyk zdobył w 84. minucie meczu.

Myślę, że był to mecz który miał w sobie wiele emocji. W pierwszej połowie mój zespół zagrał kapitalne zawody, strzeliliśmy dwa gole i mieliśmy kilka naprawdę dobrych sytuacji. W drugiej połowie dwa karne, nie chcę tego oceniać, żeby nikomu nie podpaść. Natomiast chwała dla zespołu, że pomimo tego, że Raków zdołał wyrównać byliśmy w stanie się podnieść i przechylić ten mecz na swoją korzyść. To pokazuje, że nawet w trudnych sytuacjach jesteśmy mocni. W przekroju całego spotkania mieliśmy więcej okazji, mieliśmy też dużo szczęścia, ale w ostatnich dwóch meczach nam go zabrakło. Na koniec, najważniejsze jest to, że mamy trzy punkty. Graliśmy z dobrym zespołem, który jeszcze nie jednej drużynie w Ekstraklasie punkty odbierze.