Kategoria: Ekstraklasa

Śląsk przerywa serię Wisły Płock

wt 5 listopada 2019

Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Wisłą Płock 3:1 (2:0) w poniedziałkowym spotkaniu 14. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Dwukrotni mistrzowie Polski po szóstym zwycięstwie w sezonie awansowali na szóste miejsce.

Wisła Płock przystępowała do tego spotkania jako zespół, który wygrał sześć ostatnich meczów. Była to najlepsza seria w historii klubu. Seria zakończona w 14. kolejce przez wrocławski Śląsk. Od początku starcia inicjatywę przejęli gospodarze. W 4. minucie gry były reprezentant Polski, Krzysztof Mączyński, przejął piłkę po stracie Dominika Furmana i precyzyjnym uderzeniem z dystansu od słupka zapewnił prowadzenie gospodarzom. Jeszcze w pierwszej połowie Śląsk podwyższył na 2:0. W 41. minucie Wojciech Golla zagrał precyzyjnie w pole karne i Robert Pich płaskim strzałem przy słupku zaskoczył Jakuba Wrąbla. W drugiej połowie również jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 62. minucie Michał Chrapek wykorzystał błąd defensywy przyjezdnych i po minięciu golkipera oraz obrońcy skierował piłkę do pustej bramki. Honorowego gola dla gości zdobył w 78. minucie Damian Michalski.

źródło: AS Info / canalplus.pl