Kategoria: żużel | Grand Prix

Speedway w nc+: Grand Prix Polski w Toruniu

cz 1 października 2015

Tydzień po zakończeniu zmagań w PGE Ekstralidze na tor i ekrany nc+ wróci elita „czarnego sportu”. Przedostatnie zawody Speedway Grand Prix 2015 odbędą się na toruńskiej Motoarenie, jednym z najnowocześniejszych obiektów żużlowych. Kibice zobaczą w akcji m.in. trzech Polaków: stałych uczestników Macieja Janowskiego i Krzysztofa Kasprzaka oraz Pawła Przedpełskiego, który otrzymał dziką kartę. Przed wielką szansą na zapewnienie sobie drugiego tytułu mistrza świata stanie Brytyjczyk Tai Woffinden. Transmisja zawodów w sobotę w CANAL+. Początek studia, którego gościem specjalnym będzie Jarosław Hampel o 18:30.

Już tylko dwa turnieje dzielą kibiców od poznania Indywidualnego Mistrza Świata 2015. Przed kończącymi sezon zmaganiami w Melbourne czołówka żużlowców zmierzy się w Toruniu o Grand Prix Polski. Nadawane z Motoareny studio rozpocznie się w CANAL+ już o 18:30. Poprowadzi je Gabriel Waliszko, a w gronie ekspertów nc+ znajdą się Jarosław Hampel i Piotr Baron. Zawody komentować będą Tomasz Dryła i Robert Kościecha, a w roli reporterów widzowie nc+ zobaczą Łukasza Benza i Michała Łopacińskiego.

Po raz trzeci w obecnym sezonie cykl Speedway Grand Prix zawita do Polski. Na Stadionie Narodowym w Warszawie i w Gorzowie Wielkopolskim triumfował Słoweniec Matej Zagar. Fani „czarnego sportu” liczą, że rywalizacja na czele klasyfikacji generalnej jeszcze nie jest przesądzona. Tai Woffinden, który w niedzielę celebrował swoje pierwsze srebro Drużynowych Mistrzostw Polski, ma aż 25 punktów przewagi nad broniącym tytułu Gregiem Hancockiem i jest bardzo bliski odzyskania trofeum mistrza świata. Po zawodach w Sztokholmie Amerykanin powiększył przewagę nad Nickim Pedersenem, ale znany z zaciętości Duńczyk na pewno nie da za wygraną w bezpośredniej walce. Maciej Janowski, który w obecnym sezonie już trzykrotnie brał udział w finałach poszczególnych turniejów, plasuje się na 7. pozycji. Dziką kartę otrzymał od organizatora reprezentujący barwy miejscowego KS Toruń Paweł Przedpełski. Optymistycznego zakończenia nieudanego sezonu życzyłby sobie ustępujący wicemistrz świata Krzysztof Kasprzak, który przed rokiem minął metę Motoareny jako pierwszy.

Uczestnicy Grand Prix Polski w Toruniu potwierdzili swój udział w akcji na rzecz pomocy poważnie poszkodowanemu Darcy’emu Wardowi. Na znak wsparcia dla Australijczyka zawodnicy pojadą w replikach kewlaru, w którym występował żużlowiec SPAR Falubazu Zielona Góra.

Speedway w nc+:

sobota, 3 października:
18:30 Grand Prix Polski w Toruniu, CANAL+
komentarz: Tomasz Dryła, Robert Kościecha; studio: Gabriel Waliszko, Jarosław Hampel, Piotr Baron; reporterzy: Łukasz Benz, Michał Łopaciński.

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK