Speedway w nc+: lider kontra wicelider w szlagierze weekendu

cz 5 maja 2016

W najbliższych dniach na torach PGE Ekstraligi odbędzie się pięć meczów. Trzy z nich transmitowane będą w nSport+.

Pogoda za oknami coraz lepsza, a to oznacza, że PGE Ekstraliga może na bieżąco rozgrywać mecze oraz stopniowo odrabiać zaległości z kwietnia. Tak będzie już w piątkowy wieczór, kiedy Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra zmierzy się z BETARD SPARTĄ Wrocław. Obie ekipy miały się spotkać na inaugurację. Dowodzeni przez Taia Woffindena goście poszukają przy Wrocławskiej 69 pierwszego zwycięstwa w sezonie. W dwóch dotychczasowych konfrontacjach zanotowali porażkę i remis. Początek transmisji w nSport+ o 19:00.

Niespełna 48 godzin później ekipa z Zielonej Góry będzie już w Grudziądzu, gdzie stanie do walki z MRGARDEN GKM. Drużyna gospodarzy postara się o kolejny sukces na własnym torze. To jedyny obok FOGO Unii Leszno zespół, który pojechał wszystkie mecze obecnego sezonu. W pierwszych dwóch spotkaniach u siebie odniósł komplet zwycięstw. Jak będzie tym razem? Relacja w nSport+ wystartuje o 16:30. W niedzielny wieczór dojdzie do największego hitu weekendu w PGE Ekstralidze. Mająca za sobą bardzo udany początek sezonu Stal Gorzów podejmie Get Well Toruń. Gospodarze są w tym roku niepokonani i liczą na podtrzymanie korzystnej passy. Atutem gości w poprzedniej kolejce, kiedy rywalizowali z Unią Tarnów, była równa jazda praktycznie wszystkich zawodników. Czy tym razem to wystarczy do sukcesu? Transmisja w nSport+ od 19:00.

Z jednej strony ekipa dowodzona przez kapitana Przemysława Pawlickiego na czele z Bartoszem Zmarzlikiem - najlepszym zawodnikiem ligi po czterech kolejkach - z drugiej drużyna prowadzona przez Grega Hancocka i Martina Vaculika oraz dobrze czującego się na torze w Gorzowie - Pawła Przedpełskiego. Kto okaże się lepszy w rywalizacji lidera z wiceliderem PGE Ekstraligi? Najwierniejsi fani obu ekip gorąco wierzą w swoich ulubieńców, ale pamiętają, że przed rokiem to goście z Torunia wygrali 48 do 42. W tym sezonie Stal ma za sobą tylko jeden mecz u siebie, wygrany wysoko z MRGARDEN GKM Grudziądz. Jednak teraz poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. Jedno jest pewne, wszyscy sympatycy żużla mogą zacierać ręce, bo szykuje nam się nie lada widowisko! – mówi dziennikarz nc+, Marcin Majewski.

Żużlowy tydzień z PGE Ekstraligą rozpocznie się już w czwartek od programu Speedway+ (nSport+, 18:00). Kibice zobaczą w nim zapowiedź pasjonująco zapowiadających się dni z najlepszą żużlową ligą na świecie. Skróty spotkań, analiza najważniejszych wydarzeń oraz omówienie kontrowersji na torach zaprezentowane zostaną w niedzielnym „Magazynie PGE Ekstraligi” o 21:45 w nSport+. Daria Kabała-Malarz w studiu spotka się m.in. z ekspertem sędziowskim Leszkiem Demskim.

Wszystkie biegi z pozostałych dwóch meczów (FOGO Unia Leszno – KS ROW Rybnik i UNIA Tarnów – BETARD SPARTA Wrocław) zostaną wyemitowane w nSport+ w poniedziałek o 22:00.


Żużlowe transmisje w nSport+:

czwartek, 5 maja:
18:00 Speedway+, magazyn
prowadząca: Joanna Cedrych

piątek, 6 maja:
19:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław
studio: Michał Łopaciński; reporterzy: Kuba Zborowski, Gabriel Waliszko; komentarz: Toimasz Dryła, Dawid Stachyra

niedziela, 8 maja:
16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
studio: Gabriel Waliszko; reporter: Sergiusz Ryczel; komentarz: Michał Łopaciński
19:00 Stal Gorzów – Get Well Toruń
studio: Marcin Majewski; reporterzy: Łukasz Benz, Joanna Cedrych; komentarz: Tomasz Dryła, Sławomir Kryjom
21:45 Magazyn PGE Ekstraligi
prowadząca: Daria Kabała-Malarz; eksperci: Dawid Stachyra, Michał Sikora, Leszek Demski

poniedziałek, 9 maja:
22:00 FOGO Unia Leszno – KS ROW Rybnik (skrót)
UNIA Tarnów – BETARD SPARTA Wrocław (skrót)


POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE