Speedway w nc+: start SGP 2016 oraz 4. runda PGE Ekstraligi

pt 29 kwietnia 2016

Najbliższy weekend z „czarnym sportem” będzie dla kibiców wyjątkowy. W sobotę w Słowenii rozpocznie się elitarny cykl Speedway Grand Prix 2016. O tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w tym sezonie powalczy aż czterech Polaków. Transmisja pierwszych zawodów w CANAL+ o 18:30. W niedzielę na antenie nSport+ zagoszczą dwa spotkania 4. rundy najlepszej żużlowej ligi świata.

Słoweńskie Krsko będzie pierwszym gospodarzem tegorocznej Speedway Grand Prix. Tytułu broni Brytyjczyk Tai Woffinden, a publiczność nad Wisłą liczy na to, że któryś z polskich reprezentantów: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki lub Jarosław Hampel (prawdopodobnie w maju wróci na tor) również włączy się do walki o najwyższe lokaty. 3 z 1 1 zawodów zaplanowane są w Polsce (Warszawa, Gorzów Wielkopolski i Toruń), a zwieńczenie rywalizacji najlepszych żużlowców świata nastąpi w październiku w Australii. Początek transmisji ze Słowenii w CANAL+ w sobotę o 18:30.

Takiego sezonu w elitarnym cyklu jeszcze nie było. Inauguracja Grand Prix zapowiada się jako powiew świeżości. Zobaczymy dwóch najmłodszych w historii polskich stałych uczestników cyklu: 21-letniego Bartka Zmarzlika i prawie 22-letniego Piotrka Pawlickiego. Obaj debiutanci ze sporym już bagażem doświadczeń razem z siódmym w sezonie 2015 Maćkiem Janowskim powinni stworzyć na długim torze w Krsko efektowne widowisko w walce z żużlowym gigantami: Woffindenem, Pedersenem czy Hancockiem. Stawiam na finał przynajmniej z jednym Polakiem - mówi dziennikarz redakcji żużlowej nc+, Gabriel Waliszko.

Jego gościem w studiu będzie znany z bezkompromisowych wypowiedzi Mirosław Kowalik, a szansę Polaków ocenią w specjalnych materiałach Marek Cieślak, Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

Transmisje z 4. serii najlepszej żużlowej ligi świata zaplanowane są na niedzielę. O 16:30 na tor wyjadą BETARD Sparta Wrocław i Stal Gorzów. W studiu gościem Gabriela Waliszki będzie Mirosław Kowalik. W parku maszyn z zawodnikami porozmawiają Łukasz Benz i Joanna Cedrych, a komentatorami będą Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski. Gospodarzom zależy na zdobyciu pierwszych punktów i szybkim zaadoptowaniu się do warunków na poznańskim torze. Ekipa Stanisława Chomskiego w dwóch meczach, które do tej pory pojechała, nie znalazła pogromcy. W tej konfrontacji widzowie zobaczą aż pięciu uczestników cyklu SGP.

O 19:00 Daria Kabała-Malarz i trener Michał Widera powitają widzów ze studia w Zielonej Górze. Ekantor.pl Falubazowi po wymagającym meczu z beniaminkiem z Rybnika przyjdzie się zmierzyć z FOGO Unią Leszno. Gospodarze będą chcieli sprawdzić swój potencjał na tle mocnego rywala, a mistrzowie Polski liczą na ustabilizowanie dyspozycji po nieudanym początku sezonu. Przy Wrocławskiej 69 zapowiada się arcyciekawe ściganie. Reporterami będą Michał Łopaciński i Kuba Zborowski, a na stanowisku komentatorskim zamelduje się Edward Durda.

Najważniejsze wydarzenia 4. rundy kibice zobaczą w niedzielnym „Magazynie PGE Ekstraligi” o 21:45 w nSport+. Gośćmi Marcina Majewskiego będą lider UNII Tarnów Janusz Kołodziej, zawodnik Get Well Toruń Paweł Przedpełski, ekspert nc+ Dawid Stachyra oraz Leszek Demski, który przeanalizuje kontrowersyjne sytuacje.

Skróty z dwóch pozostałych meczów zostaną pokazane w poniedziałek. O 22:00 widzowie zobaczą wszystkie biegi ze starcia Get Well Toruń – UNIA Tarnów, a o 22:30 KS ROW Rybnik – MRGARDEN GKM Grudziądz.

W niedzielę o 16:00 na antenie nSport+ widzowie zobaczą nowy odcinek Motogamii. Autor „magazynu kategorii A” Tomasz Dryła o motocyklowej pasji porozmawia m.in.
z bokserem Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem.


Żużlowe transmisje w kanałach nc+:

sobota, 30 kwietnia:
18:30 Grand Prix Słowenii w Krsko, CANAL+
studio: Gabriel Waliszko, Mirosław Kowalik; komentarz: Tomasz Dryła

niedziela, 1 maja:
16:00 Motogamia, nSport+
prowadzący: Tomasz Dryła
16:30 BETARD Sparta Wrocław - Stal Gorzów, nSport+
studio: Gabriel Waliszko, Mirosław Kowalik; reporterzy: Łukasz Benz, Joanna Cedrych
komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski
19:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno, nSport+
studio: Daria Kabała-Malarz, Michał Widera; reporterzy: Michał Łopaciński, Kuba Zborowski
komentarz: Edward Durda
21:45 Magazyn PGE Ekstraligi, nSport+
prowadzący: Marcin Majewski; goście specjalni: Janusz Kołodziej, Paweł Przedpełski; eksperci: Dawid Stachyra, Leszek Demski

poniedziałek, 2 maja:
22:00 Get Well Toruń – UNIA Tarnów (skrót), nSport+
22:30 KS ROW Rybnik – MRGARDEN GKM Grudziądz (skrót), nSport+

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE